Początki AVEZ Esport na scenie CS:GO nie należały do najlepszych, ale z czasem rodzima organizacja zdołała zbudować naprawdę mocny skład. Skład, który był zdolny do walki o najważniejsze trofea w kraju. Skład, który na przełomie 2020 i 2021 roku niespodziewanie się rozpadł.

Już w połowie grudnia szeregi formacji opuścili Piotr "nawrot" Nawrocki, Kuba "Markoś" Markowski, Kacper "Riczi Maszynka" Benc i Jędrzej "bogdan" Rokita. Swoje fotele zachowali natomiast Kacper "Kylar" Walukiewicz i Kamil "KEi" Pietkun, co pozwalało mieć nadzieję, że to właśnie wokół tego duetu budowane będzie nowe AVEZ. Ostatecznie tak się nie stało, bo obaj gracze sprzedani zostali do Anonymo Esports. Wówczas przyszłość Ośmiornic w Counter-Strike'u stanęła pod znakiem zapytania – ba, wielu spodziewało się, że organizacja w ogóle zniknie z esportowej mapy kraju, ale finalnie tak się nie stało. Co więcej, dziś poznaliśmy jej nowy skład w CS:GO.

Chociaż słowo "nowy" jest tutaj pewnym nadużyciem, bo tak naprawdę pięciu zaprezentowanych dziś zawodników z ekipą związanych jest już od jakiegoś czasu. Wcześniej jednak występowali oni pod nazwą AVEZ Squids jako swoista akademia, wobec czego odpowiedniejszym byłoby po prostu stwierdzenie, że zostali oni awansowani do miana głównego zespołu. Jest to o tyle zaskakujące, że wcześniej jako Squids nie odnieśli oni żadnych wartych wspomnienia sukcesów. Na dobrą sprawę trudno więc przewidzieć, na co stać będzie Dawida "Zefira" Seiferta i jego kolegów.

Skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Dawid "Zefir" Seifert
  • Sebastian "Fazorek" Ruziewicz
  • Jakub "Pokemob" Jankowski
  • Jakub "MrObvious" Długoń
  • Wojciech "kulioo" Witkowski