fot. Riot Games/Yicun Liu

Fnatic wypada poza podium LEC. Selfmade i spółka ponownie przegrywają z MAD Lions

Dzisiejsze spotkanie MAD Lions z Fnatic w League of Legends European Championship nie było co prawda tak krwawe, jak poprzednie z udziałem tych dwóch ekip, ale ostateczny rezultat był taki sam. Po zwycięstwo sięgnęły Lwy, które tym samym zepchnęły swoich dzisiejszych rywali na czwartą lokatę w tabeli. Zespół Oskara „Selfmade’a” Boderka po piątym tygodniu ma na koncie sześć zwycięstw i pięć porażek.

MAD Lions 1:0 Fnatic
Armut
Gnar
Bwipo
Sett
Elyoya
Udyr
Selfmade
Lillia
Humanoid
Viktor
Nisqy
Syndra
Carzzy
Senna
Upset
Samira
Kaiser
Tahm Kench
Hylissang
Alistar

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania tu nie musieliśmy czekać długo na przelanie pierwszej krwi, bo wynik zabójstw już w siódmej minucie otworzyły MAD Lions, aczkolwiek ostatecznie zwycięsko z walki na bocie wyszło Fnatic. Jeszcze przed dziesiątą minutą Elias „Upset” Lipp zgarnął dwie kolejne eliminacje, ale Lwy nie pozostały dłużne i również dopisały kolejne zabójstwa. W dziewiętnastej minucie wreszcie udało im się wyrównać wynik zabójstw i nawet wysunęły się one na nieznaczne prowadzenie w złocie.

W 21. minucie zespół Matyáša „Carzzy’ego” Orsága unicestwił oponentów, ale ponieważ sam był osłabiony po tej walce, o Baronie nie było mowy. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – sześć minut później po długiej walce w okolicach smoka MAD Lions wreszcie położyły ręce (albo raczej łapy) na fioletowym wzmocnieniu i mogły ruszyć z kopyta (albo raczej z tylnej łapy). Pomarańczowo-Czarni nie mieli wiele do powiedzenia i pozostało im tylko przyglądać się, jak wszystkie trzy wieże wewnętrzne padają jak zapałki. Rozstrzygnięcie przyszło już w 31. minucie, kiedy to Fnatic zostało unicestwione po raz kolejny, a Marek „Humanoid” Brázda i kompani  już bez przeszkód na drodze dopełnili dzieła zniszczenia.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie w ramach czwartego tygodnia LEC. W nim G2 Esports zmierzy się z FC Schalke 04 w poszukiwaniu rewanżu za przerwanie zwycięskiej serii i przekreślenie szans na perfekcyjną fazę zasadniczą. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2021 Spring Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Reporterzy UWAGI! przygotowali materiał o esporcie oraz o pashy

Dziś na antenie TVN-u zagościł esport. W ramach magazynu UWAGA! dziennikarze stołecznej stacji zaprezentowali reportaż dotyczący elektronicznej rywali...