fot. Rogue

Liderzy zadowoleni, reszta Polaków bez sukcesu w szóstym tygodniu LEC

Piąty tydzień League of Legends European Championship dobiegł końca. Dziś odbyły się ostatnie mecze zaplanowane w tej kolejce czołowych europejskich rozgrywek League of Legends, a my po raz kolejny byliśmy świadkami zmian w klasyfikacji. Te raz jeszcze nie dotknęły ścisłej czołówki – zarówno G2 Esports, jak i Rogue wygrały swoje mecze, dzięki czemu walka o fotel lidera między nimi trwa w najlepsze.

Zespół Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa mierzył się dziś z Teamem Vitality, które niespodziewanie okazało się dość wymagającym rywalem dla Łotrzyków. Gdy wydawało się, że Rogue jest na najlepszej drodze do wygranej, najpierw dało sobie wykraść pierwszego Barona w grze, a po porażce w teamfighcie również drugi Nashor trafił na konto Pszczół. Ostatecznie jednak drużyna Polaków nie zawiodła i dopisała dziewiąte zwycięstwo do swojego dorobku. G2 tym samym pożegnało się z pierwszym miejscem, ale tylko na krótki okres. W ostatnim dzisiejszym meczu Marcin „Jankos” Jankowski i kompani wzięli rewanż za wcześniejszą porażkę z FC Schalke 04 i tym razem to oni wyszli zwycięsko ze starcia z Królewsko-Niebieskimi, przez co ci ponieśli już czwartą porażkę z rzędu.

Niestety, pozostali Polacy w LEC nie mieli już tyle powodów do zadowolenia. W pierwszym sobotnim pojedynku Paweł „Czekolad” Szczepanik i jego EXCEL ESPORTS nie dali rady Astralis, przegrywając z reprezentantami duńskiej organizacji po jednostronnym spotkaniu. Wkrótce po tym Misfits Gaming z Oskarem „Vanderem” Bogdanem na pokładzie podjęło SK Gaming i choć tu widowisko było znacznie bardziej zacięte, ostatecznie górą wyszli podopieczni Jessego „Jesiza” Le. Ostatni z naszych rodaków w stawce, Oskar „Selfmade” Boderek, również zaznał goryczy porażki – jego Fnatic po raz drugi w tym sezonie przegrał z MAD Lions, co kosztowało Pomarańczowo-Czarnych pożegnanie z podium fazy zasadniczej po tym tygodniu zmagań.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów LEC:

20 lutego
17:00 EXCEL ESPORTS 0:1 Astralis BO1
18:00 Misfits Gaming 0:1 SK Gaming BO1
19:00 Rogue 1:0 Team Vitality BO1
20:00 MAD Lions 1:0 Fnatic BO1
21:00 G2 Esports 1:0 FC Schalke 04 BO1

Klasyfikacja grupowa po piątej kolejce:

# Drużyna M W P % wygranych
1. G2 Esports 11 9 2 82%
1. Rogue 11 9 2 82%
3. MAD Lions 11 7 4 64%
4. Fnatic 11 6 5 55%
4. SK Gaming 11 6 5 55%
6. EXCEL ESPORTS 11 5 6 45%
6. FC Schalke 04 11 5 6 45%
8. Astralis 11 3 8 27%
8. Misfits Gaming 11 3 8 27%
10. Team Vitality 11 2 9 18%
Legenda:
Awans do górnej części drabinki fazy pucharowej
Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze w ramach wiosennej rundy LEC 2021 już w przyszłym tygodniu. Szóstą rundę fazy zasadniczej rozpocznie pojedynek MAD Lions z SK Gaming, a w drugim meczu tej kolejki zmierzą się EXCEL ESPORTS oraz Misfits Gaming. Najciekawsze spotkanie czeka nas – jak zwykle – na koniec tego tygodnia zmagań. W meczu wieńczącym szóstą rundę G2 Esports podejmie Fnatic w kolejnym szlagierze LEC. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących europejskiej ligi możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drugie zwycięstwo Schalke z G2 w LEC? Nic z tego – tym razem ekipa Jankosa wyraźnie lepsza

Już raz G2 Esports dało się zaskoczyć FC Schalke 04 w tym sezonie League of Legends European Championship i wygląda na to, że ten jeden raz wystarczy....