fot. Ubisoft

Rainbow Six: Siege wchodzi w szósty rok rywalizacji, Ubisoft zapowiada zmiany i nowości

Przed Ubisoftem kolejny rok rozwijania Rainbow Six: Siege. Rok szósty, w który firma wchodzi z wielkimi planami dotyczącymi m.in. usprawnienia istniejących już funkcji, a także wprowadzenia zmian w samej rozgrywce. A wszystko zainauguruje pierwszy sezon o nazwie Crimson Heist.

Wraz z nim w grze pojawi się nowy operator atakujący – Flores. Argentyńczyk wyposażony będzie w RCE, czyli zdalnie sterowany ładunek wybuchowy, którym będzie mógł przez ograniczony czas poruszać się po mapie. Po upływie określonego czasu (lub, gdy gracz o tym zadecyduje) owy ładunek uzbroi się i stanie się kuloodporny, by następnie eksplodować. Ponadto operator w Ameryki Południowej posiadać będzie też AR33 lub SR-25 jako broń główną oraz GSH-18 w formie broni dodatkowej. Nowy sezon przyniesie ze sobą również przebudowę mapy Granica. Dodano nowy balkon, rozbudowano łazienkę, ale jednocześnie zablokowano niektóre przejścia oraz zmniejszono liczbę zniszczalnych ścian, co całkowicie zmieni sposób rozgrywania spotkań.

Inną nowością jest gadżet Gonne-6 dla takich agentów, jak Glaz, Dokkaebi, Lion, Finka, Gridlock, Amaru, Iana i Zero. Da nam on niedostępne wcześniej możliwości taktyczne, zadając niewielkie obrażenia wrogim operatorom oraz miękkim ścianom. Listę rzeczy wprowadzonych do gry zamyka elitarna skórka dla Kali. A wszystko to będzie można przetestować już dziś, bo 22 lutego Crimson Heist pojawi się na serwerze testowym. Co znaczące, wraz z kolejnymi tegorocznymi sezonami czekają nas też przebudowa Faweli i Outback, którym towarzyszyć będzie wprowadzenie agentów z Irlandii, Chorwacji oraz narodu Nakoda.

Warto też wspomnieć, że w trakcie kolejnych miesięcy szóstego roku rywalizacji wprowadzone zostaną nowe, przydatne funkcje. Jedną z nich jest możliwość kontroli kamery oraz gadżetów także po śmierci. A wszystko po to, by nawet polegli mogli wspierać swoich towarzyszy w trakcie walki. Większy nacisk położono też na zbalansowanie ataku i obrony. Pomóc ma w tym możliwość dowolnej liczby zmian operatorów oraz ich wyposażenia w trakcie fazy przygotowania. Pozwoli to w lepszym stopniu dostosować nasze ustawienie do składu, który wybrał przeciwnik. Inną ważną modyfikacją jest zmiana pancerza na zdrowie.

Deweloperzy chcą również poprawić wrażenia płynące z rozgrywki. W związku z tym trwające prace nad ograniczeniem ataków DDoS, których liczba i tak spadła już o 90%. Ponadto skrócony ma zostać czas dobierania graczy, a same serwery mają być stabilniejsze. Twórcom zależy też na zmniejszeniu ogólnej wielkości gry na dysku twardym. W trakcie szóstego roku wdrażany będzie też system reputacji – promowani gracze otrzymają dodatkową zawartość, zaś ci toksyczni otrzymają ograniczenia dostępu do rankingowych playlist. Co ważne, wszystko ma być w pełni transparentne tak, byśmy dokładnie wiedzieli, jak jesteśmy oceniani.

Na koniec nie mogło zabraknąć informacji o personalizacji operatorów. Pojawi się możliwość adaptowania elitarnych skórek oraz dołączania do nich innego sprzętu. A wszystko po to, by gracze mogli dostosować wygląda swojej postaci wedle własnych upodobań. Powody do zadowolenia mają też fani serii Resident Evil, bo dzięki współpracy z Capcomem do Rainbow Six: Siege zawitają skiny inspirowane właśnie popularną serią – w trakcie roku pojawi się m.in. elitarna skórka Jill Valentine dla Zofii.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czołówka sceny StarCrafta II wchodzi do gry. Startuje faza grupowa IEM Katowice 2021

Ledwo wczoraj zakończyła się faza Ro36, a już dziś na turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 rozpoczynają się zmagania gr...