XPG Invicta to jedna z tych organizacji, które w Polsce w największym stopniu postawiły na kobiecego Counter-Strike'a. Sporym wydarzeniem jest więc fakt, że po czteromiesięcznej przerwie formacja powraca wraz z nową drużyną pań.

Pod skrzydła Invicty trafił skład znany wcześniej jako RISE, którego menadżerem jest dobrze znany naszym czytelnikom Kamil "Kozak_Lkr" Kozak, współautor Rankingu polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl. Sam zespół składa się natomiast z zawodniczek, które w ubiegłym roku mogliśmy oglądać m.in. podczas Ambush Female Autumn Cup – obecnie zaś rywalizują one w ESEA Open, gdzie wygrały cztery z dziesięciu rozegranych dotychczas spotkań.

Trzon zespołu trzyma się razem od drugiej połowy października – przyznała kapitan ekipy, Taida "Grumpy" Jasek. – Na początku stycznia doszło do zmian i z czasem do składu w charakterze stand-ina dołączyła paulele. Niedawno rozpoczęliśmy poszukiwania piątej zawodniczki, która wpasuje się w ramy zespołu. Głęboko wierzymy, że wkrótce znajdziemy brakujące ogniwo, a nasza współpraca z XPG Invicta będzie owocna i pokażemy, na co nas stać – dodała.

Tak więc poszukiwania ostatniego elementu układanki trwają. Co znaczące, każda chętna zawodniczka może spróbować powalczyć o angaż w szeregach XPG Invicty. Organizacja uruchomiła bowiem specjalny formularz, za którego pośrednictwem zainteresowane osoby mogą wrazić gotowość do podjęcia rękawicy. Owy formularz znaleźć można pod tym adresem – warto jednak pamiętać, że członkinie składu szukają kogoś, kto byłby w stanie przejąć rolę riflera.

Skład XPG Invicty prezentuje się następująco:

  • Taida "Grumpy" Jasek
  • Agata "Ailie" Serafin
  • Paulina "paulele" Skorzewska
  • Sylwia "Sysula" Węglińska
  • Kamil "Kozak_Lkr" Kozak – menadżer