STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

bejott i cyanide ruszają na podbój Klubowych MŚ w FIFA 21. „Przy odrobinie szczęścia mamy szansę nawet na tytuł”

Zawodnicy Wisły All iN! Games Kraków niespełna miesiąc temu mogli cieszyć się z historycznego sukcesu. Drużyna w składzie Jakub „cyanide” Mikołajewski i Bartosz „bejott” Jakubowski awansowała bowiem pod koniec stycznia na Klubowe Mistrzostwa Świata 2021 w grze FIFA 21. W związku ze startem turnieju mieliśmy przyjemność porozmawiać z zawodnikami Wisły. Zapytaliśmy ich m.in. o emocje, jakie towarzyszyły im w związku z awansem na FIFAe Club World Cup 2021.

– Udział w Klubowych Mistrzostwach Świata to bardzo duża duma. Oczywiście już wcześniej Polacy mieli okazję reprezentować nas na tym turnieju, ale zawsze było to jednak w barwach zagranicznych organizacji. Teraz natomiast udział w tej imprezie weźmie całkowicie polska organizacja. Po wywalczeniu awansu towarzyszyła mi wielka radość. To już jest wielki sukces – zaczął bejott.

Zadowolenia z awansu nie ukrywał również drugi z zawodników Wisły All iN! Games Kraków. cyanide zaznaczył jednak, że ma nadzieję na dalsze sukcesy w ramach Klubowych Mistrzostw Świata 2021. – Oczywiście, że się cieszę z awansu, ale nie składam jeszcze broni. Chcę powalczyć o tytuł. Już podczas kwalifikacji wiedziałem, że mamy potencjał na awans i walkę z najlepszymi europejskimi klubami. Kolejne mecze tylko utwierdzały mnie w tym przekonaniu – skomentował gracz Wisły.

Aby móc marzyć o sukcesie, polscy zawodnicy od samego początku będą musieli pokazać pełnię swoich umiejętności. Ich przygoda z Klubowymi Mistrzostwami Świata w FIFIE 21 rozpocznie się bowiem od bardzo trudnego pojedynku z Astralis, gdzie występują tak znakomici gracze jak August „Agge” Rosenmeier czy Fatih „Üstun” Üstün. Następnie Wisła All iN! zmierzy się z FC Schalke 04, Mav3ricks MM Gaming Club czy Movistar Riders. Wszystkie cztery pojedynki odbędą się jeszcze dziś.

Trochę więcej oddechu, jeśli chodzi o fazę grupową, Wiślacy będą mieć natomiast jutro (25.02), gdzie czekają ich tylko dwa starcia. Czwartek Wisła rozpocznie bowiem od meczu z Mkers, zaś zakończy pojedynkiem z AC Monza Esports. Polscy zawodnicy muszą być szczególnie ostrożni w starciu z Włochami. Duet Renzo „Nzorello” Parave i Raffaele „Er_Caccia98” Cacciapuoti radzi sobie bowiem znakomicie w ostatnich miesiącach, a drugi z wymienionych graczy jest aktualnie uważany za jednego z najlepszych graczy na Starym Kontynencie.

Jeśli chodzi o najmocniejsze składy, to wydaje mi się, że w naszej grupie jest to Astralis i AC Monza Esports. Myślę, że włoski klub może być nawet takim „czarnym koniem” całego turnieju. Z przeciwnej grupy wskazałbym z kolei na Team Gullit. Myślę, że oni również mogą namieszać w nadchodzących rozgrywkach – powiedział nam bejott.

Podział na grupy w regionie 4:

Grupa A

Grupa B

Astralis Mav3ricks Gaming Club Genoa eSports Team Gullit
Mkers AC Monza Esports Team Hmble Manchester City Esports
Movistar Riders FC Schalke 04 NOM Gaming RBLZ Gaming
Wisła All iN! Games Kraków Zeta Gaming

Przypomnijmy, że z każdej grupy do dalszej fazy awansują aż po cztery drużyny. Według graczy Wisły taki format rozgrywek sprawia, że mają oni spore szanse na awans do fazy pucharowej. – Myślę, że nasze szanse na wyjście z grupy są całkiem duże. Na ten moment to jest nasz cel – zdradził bejott przed startem turnieju. W podobnym tonie wypowiedział się także cyanide, który również wierzy w to, że Wisła All iN! znajdzie się w ćwierćfinałach. – Uważam, że na tym etapie każdy przeciwnik jest tak samo groźny, więc nie zwracam uwagi na to, z kim będziemy grać. W każdy mecz trzeba wejść z przekonaniem o swoich umiejętnościach. Jeśli nam się to uda, to myślę, że mamy realne szanse na wyjście z grupy. 

Jeśli Polakom uda się osiągnąć postawione przed sobą cele to kolejne spotkania rozegrają już 26 lutego. Wtedy zaplanowano zarówno starcia ćwierćfinałowe, jak i półfinałowe. Wielki finał ma odbyć się natomiast 28 lutego.

Wierzę, że przy odrobinie szczęścia mamy szansę nawet na zdobycie tytułu. Nasza forma jest naprawdę solidna, a dzięki grze na kontach od EA wszyscy będą mieli równe składy. W takich warunkach możemy wygrać z każdym – skomentował szanse Wisły cyanide. Nastroje studzi trochę drugi z zawodników, czyli bejott, który podkreśla, że wywalczenie końcowego triumfu będzie niezwykle trudne. – Turniej jest bardzo mocno obsadzony. Mamy 14 niezwykle mocnych drużyn, więc rywalizacja od samego początku będzie zacięta. Jeśli uda nam się awansować do fazy pucharowej to już będę bardzo zadowolony. Wszystko, co uda nam się osiągnąć ponad to, będzie nasze. Nie ma teraz jednak co zbytnio wybiegać w przyszłość. Zobaczymy, co się stanie – podsumował zawodnik krakowskiego klubu.

Na koniec warto dodać, że łączna pula nagród na turnieju wyniesie 245 tysięcy dolarów. Zostanie ona rozdzielona po równo dla najlepszych ekip z pięciu regionów, w których toczyć się będzie rywalizacja. Klubowe Mistrzostwa Świata 2021 będą transmitowane pod tym adresem. Stream z polskim komentarzem Kuby Polkowskiego będzie natomiast dostępny na oficjalnym kanale Wisły All iN! Games Kraków. Pierwsze starcie z udziałem polskiej drużyny zaplanowano na godzinę 15:30.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poczuj klimat Vertigo. Ruszył trzynasty tydzień operacji Broken Fang w CS:GO

Koniec operacji Broken Fang zbliża się wielkimi krokami – w nocy przywitaliśmy jej trzynasty tydzień. I choć piątek trzynastego w tym roku wypada dopi...