Jeśli ktoś w sekcji CS:GO OG odważyłby się wybrać jedno słowo w pełni oddające przebieg pierwszych tygodni 2021 roku, to niewykluczone, że po niedługich rozważaniach postawiłby na "rozczarowanie". Albo coś w tym stylu, bo międzynarodowy kolektyw w styczniu i lutym raz za razem zawodził, nie będąc w stanie nawet nawiązać do przyzwoitych rezultatów osiąganych w ubiegłym roku. Nic więc dziwnego, iż i w przestrzeni publicznej, i wewnątrz zespołu wybuchła dyskusja na temat koniecznych, jak się wydaje, roszad personalnych. Dotychczas konkrety były jednak towarem deficytowym, ale dziś zmienili to dziennikarze VaKarM.net, według których ekipę niebawem opuści jeden z jej ojców, czyli Nathan "⁠NBK-⁠" Schmitt. To byłaby pierwsza zmiana kadrowa od powstania drużyny nieco ponad rok temu.

NBK- to dwukrotny triumfator Majorów CS:GO, choć od jego ostatniego triumfu na turnieju najwyższej rangi minęło już ponad 5 lat. Francuz na przestrzeni swojej kariery był częścią właściwie wszystkich najgłośniejszych projektów nad Sekwaną, reprezentując kolejno VeryGames, Titan, Team LDLC.com, Team EnVyUs, G2 Esports i wreszcie Team Vitality. We wrześniu 2019 roku Schmitt został jednak odsunięty od składu Pszczółek i wówczas w ojczyźnie po prostu zabrakło już dla niego miejsca. NBK- po kilku miesiącach wylądował więc w OG, ale wygląda na to, iż i w tej formacji koniec końców nie zagrzeje miejsca na lata. Rzekomo przyczyną zmiany ponownie są różnice w podejściu do rozgrywki między zawodnikiem i jego kompanami. Cóż, to nie pierwsza taka sytuacja, co może stawiać przyszłość 26-latka pod znakiem zapytania.

Jak donoszą żurnaliści VaKarM.net, OG rozpoczęło już poszukiwania następcy Schmitta, skupiając się na łatwo dostępnych na rynku postaciach. Mowa zatem o graczach, którzy nie posiadają obecnie pracodawców lub przesiadują na ławkach rezerwowych bez żadnych szans na powrót do aktywnego zestawienia poszczególnych zespołów. Do kolejnego występu Mateusza "mantuu" Wilczewskiego i jego kumpli jest jeszcze trochę czasu – zgodnie z aktualnym terminarzem OG ma wrócić do akcji w 13. sezonie ESL Pro League, którego start zaplanowano na 8 marca.

Tak obecnie wygląda skład OG:

  • Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Nathan „NBK-” Schmitt
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Mateusz „mantuu” Wilczewski
  • Casper "ruggah" Due – trener