STS
Serral
fot. Jennika Ojala / ESL

Czterech Europejczyków zaczyna play-offy IEM Katowice 2021. Ilu przetrwa do ćwierćfinału?

Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 zdominowany został przez Koreańczyków, co raczej nikogo nie dziwi. Mimo to w grze pozostało aż czterech graczy z Europy, co jest zaskakująco niezłym wynikiem. Pytanie tylko, ilu z nich przetrwa pierwszy dzień ruszających dziś play-offów?

Na pewno co najmniej jeden. Z wszystko dlatego, że jedną z par tworzą wyłącznie zawodnicy wywodzący się ze Starego Kontynentu. Po jednej stronie barykady stanie Clément „Clem” Desplanches z Teamu Liquid, który zanotował całkiem niezłą końcówkę roku. Francuz to przecież półfinalista DreamHack SC2 Masters Winter oraz DreamHack SC2 Masters Last Chance 2021. Problem w tym, że na jego drodze stanie jeden z faworytów katowickiej imprezy, Joona „Serral” Sotala. 22-letni Fin przed rokiem znalazł się w najlepszej czwórce IEM Katowice i teraz na pewno będzie chciał co najmniej powtórzyć ten wyczyn i ma na to spore szanse – tym bardziej że wydaje się być w niezłej formie.

Niemniej te swoiste europejskie derby dopiero na koniec dnia. Wcześniej natomiast czekają nas mecze z udziałem m.in. Riccardo „Reynora” Romitiego, który w Ro12 podejmie prezentującego się nieco poniżej oczekiwań Kima „Statsa” Dae Yeoba. W akcji zobaczymy też Gabriela „HeRoMaRinE’A” Segata z mousesports, przed którym naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Na drodze Niemca stanie inny ubiegłoroczny półfinalista, Cho „Maru” Seong Ju. Nie obejdzie się też bez koreańsko-koreańskiego pojedynku, w którym wicemistrz grupy D, Won „PartinG” Lee Sak, spróbuje poradzić sobie z Lee „INnoVationem” Shinem Hyungiem.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

26 lutego
15:00 Stats vs Reynor BO5
16:20 Maru vs HeRoMaRinE BO5
17:40 INnoVation vs PartinG BO5
19:00 Serral vs Clem BO5

Mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 potrwa do 28 lutego, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy Fnatic wróci do gry po słabszym tygodniu? Szósta kolejka LEC przed nami

Sezon regularny League of Legends European Championship 2021 Spring wkracza w decydującą fazę. Każda z drużyn ma przed sobą siedem spotkań, które rozs...