STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Dzień sensacji na IEM Katowice 2021 – TY i Rogue poza turniejem!

Cóż to się dziś działo podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021! Już na etapie ćwierćfinału z turniejem StarCrafta II pożegnało się dwóch jego faworytów – Jun „TY” Tae Yang oraz broniący wywalczonego przed rokiem tytułu Lee „Rogue” Byeong Yeol.

W obu wypadkach możemy mówić o sporych zaskoczeniach. W przypadku Rogue nie chodzi już nawet o samą porażkę, bo przecież Cho „Maru” Seong Ju także zaliczany był do szerokiego grona kandydatów do mistrzostwa. Nikt jednak nie spodziewał się, że mistrz z 2020 roku zostanie rozgromiony przez o cztery lata młodszego rodaka aż 0:3! Jeżeli zaś chodzi o TY, to ten po świetnym występie w fazie grupowej wydawał się najmocniejszym graczem na tym turnieju. Jednakże w sobotę na ziemię sprowadził go Won „PartinG” Lee Sak – koreański Protoss na pewno więc powtórzy swojego wyniku z 2013 roku, gdy to dotarł do półfinału IEM Katowice.

Większych szans na sukces nie miał z kolei Clément „Clem” Desplanches. Francuz z Teamu Liquid wczoraj wyrzucił za burtę Joonę „Serrala” Sotalę, ale to, co wystarczyło na Fina, okazało się niewystarczające podczas potyczki z Joo „Zestem” Sung-wookiem. W efekcie to Koreańczyk mógł cieszyć się ze zwycięstwa w stosunku 3:1. Ale nie oznacza to, że w czołowej czwórce nie znalazł się żaden gracz z Europy! Honoru Starego Kontynentu nadal broni bowiem 18-letni Riccardo „Reynor” Romiti. Włoch okazał się lepszy od Parka „Darka” Ryung-woo i o ile jego poprzednie dwa występy na katowickim IEM-ie były raczej przeciętne, tak ten trzeci, co już wiemy, okazał się przełomowy.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

27 lutego
15:00 Dark 2:3 Reynor BO5
16:20 Rogue 0:3 Maru BO5
17:40 TY 1:3 PartinG BO5
19:00 Zest 3:1 Clem BO5

W grze o mistrzostwo pozostało więc czterech zawodników. Który z nich zgarnie tytuł? Tego dowiemy się już jutro, bo to właśnie w niedzielę rozegrane zostaną zarówno półfinały, jak i wielki finał. Ostatni dzień imprezy zainauguruje potyczka Reynora oraz Maru i nie ulega wątpliwości, że to Koreańczyk będzie tutaj faworytem. Niespełna półtorej godziny później zmierzą się ze sobą natomiast PartinG oraz Zest, co dla tego pierwszego będzie okazją do rewanżu za niedawną porażkę w OlimoLeague Week.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

27 lutego
15:00 Reynor vs Maru BO5
16:20 PartinG vs Zest BO5
17:40 wielki finał BO7

Mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 potrwa do 28 lutego, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szlagier w LEC tym razem dla G2. Ekipa Jankosa miażdży Fnatic

Dzisiaj mieliśmy okazję obejrzeć kolejny epizod legendarnej rywalizacji pomiędzy G2 Esports a Fnatic w League of Legends European Championship. Poprze...