STS
fot. ESL/Jennika Ojala

Reynor spróbuje napisać historię. Włoch przełamie koreańską dominację na IEM-ie?

StarCraft II to jedna z tych gier, bez których trudno wyobrazić sobie cykl Intel Extreme Masters. Dekada zmagań przebiegała jednak pod dyktando Koreańczyków, którzy zgarnęli każde możliwe trofeum IEM-a – ale kto wie, może trend ten dziś się zmieni, a historia napisze się na naszych oczach? Na pewno zadba o to Riccardo „Reynor” Romiti. Gracz […]

StarCraft II to jedna z tych gier, bez których trudno wyobrazić sobie cykl Intel Extreme Masters. Dekada zmagań przebiegała jednak pod dyktando Koreańczyków, którzy zgarnęli każde możliwe trofeum IEM-a – ale kto wie, może trend ten dziś się zmieni, a historia napisze się na naszych oczach?

Na pewno zadba o to Riccardo „Reynor” Romiti. Gracz z Włoch mimo zaledwie 18-lat może już pochwalić się m.in. wicemistrzostwem WCS Global Finals z 2019 roku oraz wieloma innymi sukcesami. Dziś może dołożyć do swojej gabloty kolejny – tym razem podczas IEM Katowice. Chociaż do tego jeszcze długa droga, bo najpierw reprezentant Teamu QLASH będzie musiał poradzić sobie z Cho „Maru” Seong Ju, a ten jest niezwykle mocny, co udowodnił już wczoraj, gromiąc aż 3:0 broniącego tytułu Lee „Rogue” Byeong Yeola. Nic więc dziwnego, że to właśnie Koreańczyk przystąpi do tego meczu jako faworyt, którego pokonanie wydaje się jednak możliwe.

Drugą półfinałową parę tworzą natomiast Won „PartinG” Lee Sak oraz Joo „Zest” Sung-wook. Duet koreańskich Protossów miał już okazję mierzyć się ze sobą w tym roku. Miało to miejsce niespełna dwa tygodnie temu przy okazji OlimoLeague – górą wówczas był Zest, który także i tym razem będzie kandydatem do zwycięstwa. Niemniej trzeba pamiętać, że ledwie wczoraj PartinG sprawił niemałą sensację, wyrzucając za burtę teoretycznie najmocniejszego uczestnika zawodów, Jun „TY” Tae Yanga. Wygrana ta może wzmocnić 26-latka psychicznie, co byłoby nieocenione podczas niedzielnych zmagań o mistrzowski puchar i 65 tysięcy dolarów.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

27 lutego
15:00 Reynor vs Maru BO5
16:20 PartinG vs Zest BO5
17:40 wielki finał BO7

Mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 potrwa do 28 lutego, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
sh1ro jame

Gambit Esports vs Virtus.pro. Już dziś finał IEM Katowice 2021 w CIS:GO!

Spośród sześciu ekip, które w piątek przystępowały do fazy pucharowej Intel Extreme Masters Katowice 2021, aż cztery wywodziły się z Europy Wschodniej...