STS
fot. AGO ROGUE

Start play-offów w części ERL-ów, w reszcie końcówka faz zasadniczych. Oto plan meczów Polaków na ten tydzień

Niemała liczba europejskich lig regionalnych w League of Legends zaczyna wkraczać w decydującą fazę, jako że to w tym tygodniu w niektórych z nich nastąpi inauguracja play-offów. W nich wystąpią niektórzy nasi rodacy, a inni będą domykać poprzednie etapy rozgrywek, nieraz rozgrywając mecze o pietruszkę. Belgia W Belgii 4Elements Esports czeka ostatnia potyczka w fazie […]

Niemała liczba europejskich lig regionalnych w League of Legends zaczyna wkraczać w decydującą fazę, jako że to w tym tygodniu w niektórych z nich nastąpi inauguracja play-offów. W nich wystąpią niektórzy nasi rodacy, a inni będą domykać poprzednie etapy rozgrywek, nieraz rozgrywając mecze o pietruszkę.

Belgia

W Belgii 4Elements Esports czeka ostatnia potyczka w fazie zasadniczej. Zespół dwójki Polaków ma już zapewniony udział w play-offach, a w nich na pewno wystartuje z ostatniej lokaty. Dzisiejszy mecz może więc traktować jako ostatni poważny trening przed decydującą fazą wiosennych rozgrywek.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 1 marca
20:00 4Elements Esports
Miś, xCharm
vs Sector One BO1

Holandia

W Holandii sytuacja jest podobna do Belgii – obie drużyny z rodzimymi nazwiskami w szeregach mogą być pewne swojej pozycji na koniec fazy zasadniczej. Dlatego przed LowLandLions potyczka o pietruszkę, a mCon Rotterdam czeka mecz, który zadecyduje o ich rozstawieniu w drabince Dutch League 2021 Spring Play-offs.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 2 marca
19:00 PSV Esports vs  mCon Rotterdam
Piwek
BO1
20:00 LowLandLions
Yuta, Damien
vs Team THRLL BO1

Włochy

Trzy ekipy z Polakami dostały się do play-offów PG Nationals, a sama faza pucharowa rozpocznie się od starcia w drabince przegranych, gdzie zobaczymy Axolotl. Damiana „Dambaja” Bajora i Bartosza „Satera” Szablińskiego czeka więc długa droga do upragnionego triumfu i awansu na European Masters. Przypomnijmy: z sześciu ekip zaledwie dwie dostaną się na międzynarodowe zmagania, z czego mistrz awansuje bezpośrednio do głównego etapu EUM, a wicemistrz do fazy play-in.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 1 marca
19:00 GG&Esports vs Axolotl
Sater, Dambaj
BO5
Wtorek, 2 marca
19:00 Mkers
Zwyroo
vs Cyberground
BO5
Środa, 3 marca
19:00 Macko Esports
Sebekx
vs Samsung Morning Stars
BO5

Hiszpania

W słonecznej Hiszpanii G2 Arctic ponownie znalazło się na szczycie. Formacja Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika niewątpliwie będzie starała się utrzymać taki stan rzeczy, wszak do końca fazy zasadniczej jedynie dwa tygodnie, a najlepszy zespół będzie miał zapewniony występ na European Masters. Najbliższe potyczki nie będą należały jednak do najłatwiejszych, więc na chwilę obecną nie można być niczego pewnym.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 1 marca
22:00 Team Queso vs G2 Arctic
Fresskowy
BO1
Czwartek, 4 marca
22:00 G2 Arctic
Fresskowy
vs Cream Real Betis BO1

Francja

Kolektywy z polskim akcentem wciąż pozostają w czołówce we Francji, co nas niezmiernie cieszy. Przed nami kolejka, podczas której nie będziemy mogli się nudzić, wszak niemalże w każdym meczu zobaczymy innego rodaka. Czy będziemy jednak zadowoleni z rezultatów? O tym przekonamy sie za kilka dni.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Środa, 3 marca
19:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs Team MCES BO1
20:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
 vs Solary BO1
21:00 Vitality.Bee
Raven, Tasz
 vs GameWard BO1
22:00 Team BDS
iBo, Erdote
vs GamersOrigin BO1
Czwartek, 4 marca
18:00 Vitality.Bee
Raven, Tasz
vs Izi Dream BO1
19:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
 vs GameWard BO1
20:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs Team LDLC BO1
22:00 Team BDS
iBo, Erdote
 vs Team MCES BO1

Europa Północna

Osiem zespołów w play-offach, z czego cztery z nich startują od drabinki wygranych, a cztery od drabinki przegranych. W obu z nich znajdziemy biało-czerwony element. Tak w wielkim skrócie można opisać zaczynający się dzisiaj tydzień w Northern LoL Championship. Fnatic Rising dzięki świetnej formie rozpocznie fazę pucharową od starcia z Tricked Esport w drugiej rundzie, natomiast już od walki o przetrwanie swoją przygodę z play-offami zacznie Team Singularity. W przypadku przegranej podopiecznych Pawła „delorda” Szabli, czy też triumfu ekipy Mateusza „Kiao” Sujdaka, zobaczymy ich także w akcji również w czwartek, kiedy to miejsce będzie miała druga runda drabinki przegranych.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 2 marca
21:00 Fnatic Rising
delord
vs Tricked Esport BO3
Środa, 3 marca
21:00 Granit Gaming vs Team Singularity
kubYD
BO3

Grecja

Na Bałkanach pierwszy tydzień marca również stoi pod znakiem startu play-offów, a Anorthosis Famagusta zaczyna je od podjęcia Teamu Phantasma. W fazie zasadniczej w bezpośrednich starciach obie drużyny zgarnęły po jednej wygranej.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 1 marca
18:00 Anorthosis Famagusta
kubYD
vs Team Phantasma BO5

Bałtyk

Baltic Masters nie zalicza się do największych lig na Starym Kontynencie, dlatego też play-offy są krótkie i posiadają małą liczbę uczestników. Zaledwie cztery zespoły wezmą w nich udział, z czego nas najbardziej będą interesować losy Goskilla i Method2Madness. Na szczęście obie z nich znalazły się po przeciwnych stronach drabinki, więc jest szansa na polsko-polski finał w przyszłym tygodniu.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 2 marca
18:00 Goskilla
Kanna
 vs Iron Wolves BO5
Czwartek, 4 marca
18:00 PIGSPORTS vs  Method2Madness
Eonis
BO5

Czechy i Słowacja

W Czechach śledzimy losy Damiana „Wyska” Adamczyka, jednakże na chwilę obecną nie możemy być pewni, kto będzie jego następnym rywalem. Są dwie opcje – Inside Games bądź też eSuba, które zajęły kolejno pierwszą i drugą lokatę. Lider dokonuje wyboru swojego rywala spośród 3/4 miejsca, natomiast do tego jeszcze nie doszło. Niemniej polski leśnik i spółka rozpoczną rywalizację w play-offach od drabinki wygranych. Etap ten startuje w czwartek, 4 marca.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Portugalia

Dwie kolejki do końca i sporo niewiadomych. Tak można opisać obecny stan ligi portugalskiej, w której spośród Polaków rywalizuje Tomasz „Eścik” Skwarczyński. Młody midlaner zgarnął do tej pory dwa tytuły MVP za postawę w poszczególnych grach i w tym tygodniu będzie musiał zagrać tak jak wtedy, gdyż przed EGN Esports dwa niezwykle ważne i arcytrudne mecze.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 1 marca
21:00 EGN Esports
Eścik
vs White Dragons BO1
Wtorek, 2 marca
22:00 Boavista FC vs EGN Esports
Eścik
BO1
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto awansuje do ESL MP? Ruszają zamknięte eliminacje, a w nich m.in. Anonymo i iHG

Obsada zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski mogłaby bez wątpienia zawstydzić niejeden krajowy turniej. Znajdziemy tutaj i Anonymo Esports,...