STS
fot. Riot Games

Kierunek – Islandia. Tegoroczne MSI i VCT Masters 2 odbędą się w Reykjaviku

Po zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w League of Legends, które Riot Games zorganizowało za zamkniętymi drzwiami w Szanghaju, fani mieli ogromne nadzieje związane z tym rokiem. Oznaczało to bowiem, że możliwe jest także przeprowadzenie w podobnych warunkach Mid-Season Invitational, które jest drugim najważniejszym międzykontynentalnym turniejem w LoL-u. Od kilku dni pojawiały się w mediach plotki na temat rzekomej organizacji wydarzenia w Reykjaviku, stolicy Islandii. Dzisiaj za to możemy już to potwierdzić.

Co istotne, Riot ogłosił, że w mieście nie odbędzie się samo MSI, ale także drugi etap VALORANT Champions Tour. Wydarzenie skupione na League of Legends będzie miało miejsce w dniach 6-23 maja, a udział w nim weźmie dwunastu mistrzów lig z całego świata. W tym roku na turnieju zadebiutuje nowy format. Zespoły zostaną podzielone po równo na trzy grupy, w których po rozegraniu z każdym z rywali dwóch spotkań BO1, zostanie wyłoniona najlepsza dwójka. Następnie rozpocznie się drugi etap, w którym szóstka formacji ponownie zagra dwukrotnie BO1 z każdym oponentem. To wyłoni czwórkę najlepszych ekip, które wezmą udział w półfinałach, a ich zwycięzcy w finale. Te serie rzecz jasna będą już w formacie BO5.

W przypadku VALORANT Champions Tour Masters 2 w Reykjaviku zobaczymy dziesięć drużyn. Zostaną one wyłonione na podstawie regionalnych rozgrywek spod szyldu Challengers. Potrwają za to o połowę krócej, niż samo MSI, wszak tylko jeden tydzień, w dniach 24-30 maja. Będzie to pierwsze wydarzenie w historii VALORANTA na najwyższym szczeblu, które odbędzie się na żywo. Niestety zarówno VCT Masters 2 jak i MSI 2021 odbędą się za zamkniętymi drzwiami, w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa organizatorom i graczom. Sami zawodnicy będą dodatkowo zmuszeni do kwarantanny po przylocie do Islandii. Nie oznacza to jednak, że oba turnieje będą rozgrywane z hotelu, a wręcz przeciwnie, wszak miejscem rozgrywania spotkań zostanie hala sportowa Laugardalshöll.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 1 marca 2021

– 1. Izako Boars 2342 pkt TOAO – Szejn – siuhy – STOMP – mono – Hyper (t) 2 2. x-kom AGO 2064 pkt Furlan – F1KU...