STS
fot. twitter.com/T1LoL

T1 przed szansą wybicia się w górę tabeli, HLE kontra Gen.G hitem tygodnia. Przed nami siódma kolejka LCK

Przed nami siódma kolejka League of Legends Champions Korea, która zapowiada się dosyć ciekawie, wszak prawie codziennie będziemy mogli obserwować starcia drużyn z górnej części tabeli. Czołowa piątka jest w klasyfikacji całkiem ściśnięta, dlatego też każda wygrana będzie na wagę złota, zwłaszcza że liga powoli zbliża się do zakończenia fazy zasadniczej. Po poprzednim tygodniu zmagań pewni udziału w play-offach mogą być reprezentanci DWG KIA, którzy do tej pory przegrali zaledwie jedną serię. Na przestrzeni najbliższych dni mistrzów świata będziemy mogli zobaczyć tylko raz i to przeciwko miernie radzącym sobie Afreeca Freecs.

CZYTAJ TEŻ:
DWG KIA już pewne udziału w wiosennych play-offach LCK

To dopiero w sobotę, a sama siódma kolejka wystartuje już w czwartkowy poranek. Wtedy na Summoner’s Rifcie pojawią się reprezentanci KT Rolster oraz DRX. Pierwszy zespół stara się nadgonić górną część zestawienia, jednakże do tej pory mu to nie wychodzi. Za to podopieczni Kima „SSONGA” Sang-soo próbują wejść na podium stawki i patrząc na ostatnie formy obu formacji, można śmiało stwierdzić, że to oni zbliżą się dzisiaj do swojego celu.

Spokojniejszy tydzień czeka fanów T1, wszak reprezentanci tej organizacji zmierzą się z drużynami, które znajdują się bezpośrednio poniżej ich w tabeli. Mowa tutaj o Fredit BRION i KT Rolster. Lee „Faker” Sang-hyeok i spółka z pewnością będą chcieli ustabilizować swoją dyspozycję dobrymi występami w siódmej kolejce, jednakże nie możemy być pewni występu legendarnego midlanera. Jak przecież wiadomo, T1 regularnie rotuje swoimi zawodnikami, starając się znaleźć najlepszą kompozycję z możliwych. W zeszłym tygodniu na środkowej alejce zespołu widzieliśmy za to Lee „Clozera” Ju-hyeona, który poradził sobie nieźle. Ba, to za jego przewodnictwem ekipa doprowadziła do trzeciej mapy w serii z DWG KIA. Czyżby Yang „Daeny” Dae-in ponownie miał zdecydować się na młodzika?

Na sam koniec warto wspomnieć o meczu tygodnia, a takim niewątpliwie będzie niedzielna potyczka Gen.G z Hanwha Life Esports. Obie formacje zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce w tabeli i w żaden sposób nie jest to dziełem przypadku. Kolektyw Kima „Rascala” Kwang-hee jest na fali, jako że udało mu się zwyciężyć pięciu ostatnich oponentów. Czy ambitne HLE z Jeongiem „Chovym” Ji-hoonem na czele da radę stawić mu czoła? Przekonamy się za parę dni.

Harmonogram siódmego tygodnia LCK:

Czwartek, 4 marca
9:00 KT Rolster vs DRX BO3
12:00 Fredit BRION vs T1 BO3
Piątek, 5 marca
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs NS RedForce BO3
12:00 Gen.G Esports vs Liiv SANDBOX BO3
Sobota, 6 marca
9:00 DWG KIA vs Afreeca Freecs BO3
12:00 T1 vs KT Rolster BO3
Niedziela, 7 marca
9:00 DRX vs Fredit Brion BO3
12:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Gen.G BO3

Klasyfikacja po szóstej kolejce:

# Drużyna M W P Bilans
1. DWG KIA 12 11 1 22 – 7
2. Gen.G Esports 12 9 3 21 – 9
3. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 11 7 4 16 – 13
4. DRX 11 7 4 15 – 15
5. T1 12 6 6 17 – 14
6. KT Rolster 11 5 6 13 – 14
7. Afreeca Freecs 12 4 8 13 – 16
8. NS RedForce 12 4 8 11 – 17
9. Fredit BRION 11 3 8 8 – 17
10. Liiv SANDBOX 12 2 10 6 – 20

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dobre występy Polaków w międzynarodowych turniejach; Anonymo lepsze od PACTU w bratobójczym starciu

Takie newsy pisze się z ogromną przyjemnością! Środa była bowiem naprawdę udanym dniem polskich drużyn CS:GO na międzynarodowej arenie. Dość powiedzie...