STS
fot. Blizzard

Czas na dominację Nieumarłych? Dziś inauguracja europejskiego DreamHacka Open w Warcraft 3: Reforged

Przed nami weekend pełen zmagań w ramach DreamHack Open 2020 Europe w Warcraft 3: Reforged. Tak, dobrze przeczytaliście, czekają nas rozgrywki w odświeżonej wersji popularnego RTS-a. Te będą jednym z trzech finałowych wydarzeń wchodzących w skład ESL Pro Tour 2020. Oznacza to, że przez najbliższych kilka dni będziemy mogli śledzić ośmiu uzdolnionych Europejczyków, a niedzielnego wieczoru wyłoniony zostanie mistrz Starego Kontynentu. Piątka z nich zakwalifikowała się dzięki dobrym rezultatom na przestrzeni ostatniego sezonu, które zapewniły im czołowe lokaty w rankingu EPT. Pozostała trójka wystąpi dzięki przejściu przez eliminacje ostatniej szansy. Zawodnicy powalczą o pulę nagród wynoszącą 35 tysięcy dolarów, a sam triumfator zainkasuje 10 tysięcy.

Co ciekawe, aż pięciu graczy reprezentuje rasę Nieumarłych. Niezadowoleni raczej będą fani Orków, wszak na turnieju nie zobaczymy żadnego gracza wykorzystującego tę klasę. Poza tym będziemy mogli śledzić dwóch graczy Ludzi, oraz tylko jednego przedstawiciela rasy Nocnych Elfów. Ósemka uczestników została podzielona na dwie grupy, w których wykorzystany będzie format double elimination, a wszystkie mecze odbędą się w trybie BO3.

W zbiorze A znaleźli się Dmitry „Happy” Kostin, Domenic „WaN” Nimz, Daniel „XlorD” Spenst oraz Juan „VortiX” Moreno Durán. Jest to o tyle interesujące, jako że każdy z nich jest przedstawicielem Nieumarłych. Pozostała czwórka tworząca grupę B to Jason „KraV” Compagnon, Andriy „Foggy” Koren, Sergey „HawK” Shcherbakov oraz Vadim „Blade” Gundiuc. Francuz i Ukrainiec grają kolejno Nieumarłymi i Elfami, a ostatnia dwójka Ludźmi.

Warto także wspomnieć o mapach, które znalazły się w puli rozgrywanych na turnieju. Tych jest siedem: Amazonia, Concealed Hill, Echo Isles, Last Refuge, Northern Isles, Terenas Stand LV oraz Twisted Meadows.

Tak prezentuje się harmonogram rozgrywek:

4 marca
17:00 Happy vs WaN BO3
17:00 XlorD vs VortiX BO3
18:10 Foggy vs KraV BO3
18:10 HawK vs Blade BO3
19:20 finał drabinki wygranych grupy A BO3
20:30 finał drabinki wygranych grupy B BO3
5 marca
17:00 1. runda drabinki przegranych grupy A BO3
18:10 1. runda drabinki przegranych grupy B BO3
19:20 finał drabinki przegranych grupy A BO3
20:30 finał drabinki przegranych grupy B BO3
6 marca
17:00 pierwszy półfinał BO5
18:50 drugi półfinał BO5
7 marca
17:00 finał BO5

Polska transmisja z turnieju Warcraft 3: Reforged będzie dostępna na kanale WitchHub w serwisie Twitch.tv. Natomiast komentarz po angielsku usłyszycie na kanale ESL na Twitchu poświęconemu właśnie produkcji Blizzarda.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Organizacje z LCS pragną zniesienia restrykcji importowych. Krok w tył czy sposób na lepszą przyszłość?

Od kilku lat League of Legends Championship Series boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest nieumiejętność sięgnięcia po międzynarodowe tro...