Pierwszy dzień otwartych europejskich kwalifikacji do DreamHack Masters Spring 2021 dobiegł końca. Na placu boju pozostało osiem zespołów, które dziś wieczorem stoczą decydujące o awansie pojedynki. Cóż, wśród nich nie ma ani jednego przedstawiciela polskiej sceny CS:GO. To jednak nie postawa naszych rodaków była największym zaskoczeniem in minus.

Na początek skupmy się jednak na graczach z Polski. Najdalej, bo do Round of 32 dotarli reprezentanci MAD DOG'S PACT i Tarczyński Protein Teamu. Pierwsza z wymienionych ekip przegrała po dogrywce z Hard Legion, zaś druga uległa MBAPPEEK do 10. Kolejkę wcześniej, w Round of 64, w grze wciąż utrzymywały się m.in. CLEANTmix, HONORIS, Pompa Team, x-kom AGO i Illuminar Gaming. Niemniej żadnej z tych drużyn nie udało się wywalczyć promocji do następnej rundy. Tym samym podzieliły los wielu innych formacji i pożegnały się z kwalifikacjami.

We wstępie zostało jednak wspomniane, że to nie postawa polskich ekip Counter-Strike'a była w tych eliminacjach największym zaskoczeniem. Do gry o DH Masters ruszyło bowiem także chociażby Fnatic. Szwedzka formacja nie otrzymała bezpośredniego zaproszenia na główny turniej, ani nawet do zamkniętych eliminacji. Wczoraj stało się jasne, że na prestiżowej imprezie nie zagra w ogóle. W Ro32 naprzeciw zespołu Freddy'ego "KRIMZA" Johanssona stanęła bowiem rosyjska formacja GROND, która niespodziewanie ograła pomarańczowo-czarnych 16:13. Wcześniej z otwartymi kwalifikacjami pożegnała się także ekipa Pawła "dychy" Dychy, która w Ro64 uległa K23. Zawiedli także gracze MIBR, których przygoda zakończyła się już na trzeciej rundzie rywalizacji.

Kto w takim razie pozostał w grze o awans na turniej spod szyldu DreamHacka? Nordavind, które wyeliminowało oprawców Fnatic, o promocję powalczy z S-Gaming. Niżej w drabince znajdziemy K23, którego rywalem w decydującym meczu będzie Team Singularity. Kolejną parę tworzą ekipy, które wyeliminowały naszych rodaków: Hard Legion i MBAPPEEK, zaś ostatnią stanowić będą Movistar Riders i Budapest Five.

5 marca
18:00 Nordavind vs S-Gaming.pro BO3
18:00 K23 vs Team Singularity BO3
18:00 Hard Legion Esports vs MBAPPEEK BO3
18:00 Movistar Riders vs Budapest Five BO3

Do zamkniętych europejskich kwalifikacji awansują zwycięzcy dzisiejszych meczów zaplanowanych na 18:00. Ostatni etap walki o awans na DreamHack Masters Spring 2021 w CS:GO odbędzie się natomiast 6-7 marca. Główny turniej zaplanowano z kolei na 29 kwietnia – 9 maja, a podczas niego 16 drużyn walczyć będzie o nagrody z puli 250 000 dolarów.