Prawie dziewięćdziesiąt drużyn zapisało się w grudniu 2020 roku do udziału w debiutanckiej edycji ePucharu Polski w grze eFootball PES 2021. Po wielu rundach eliminacyjnych na placu boju pozostały jednak tylko dwie najlepsze ekipy, które właśnie dziś zmierzyły się w finale tych rozgrywek. Triumfatorem całego turnieju został GKS 1962 Jastrzębie, któremu udało się pokonać gdyńską Arkę.

Starcie finałowe rozpoczęło się kilka chwil po godzinie 19 i było rozgrywane w formie dwumeczu. Arkę w boju finałowym reprezentowała dwójka braci, czyli Jan "JancioPL" Wójcik oraz Filip "FunDlaLam" Wójcik. W koszulkach Jastrzębia do walki stanął natomiast duet Bartłomiej "Ronbalto" Bałdyś oraz Szymon "Dyego" Kozłowski.

Już od samego początku lepiej prezentowała się drużyna z województwa śląskiego. Zawodnicy GKS-u pierwszego gola strzelili bowiem w 14. minucie meczu, po chwili udało im się także podwyższyć prowadzenie. Arka zdobyła jeszcze gola kontaktowego, ale ostatecznie i tak przegrała 1:2. Przebieg drugiego spotkania był podobny. Co prawda to ekipa z Gdyni jako pierwsza pokonała bramkarza rywali, ale potem to GKS 1962 Jastrzębie przejął pełną kontrolę nad starciem i szybko strzelił dwie piękne bramki. Podsumowując, dwumecz zakończył się rezultatem 4:2 na korzyść Ronbalto i Dyego.

Warto dodać, że to nie koniec emocji związanych z grą eFootball PES 2021 w ten weekend. Już na jutro zaplanowano bowiem finały kwalifikacji PZPN do reprezentacji Polski, które będzie można obejrzeć na stronie internetowej TVP Sport. Początek transmisji już o godzinie 20:00.