STS
fot. fb.com/starxoxd

Ballista i zespół starxo o krok od VALORANT Masters

Przed nami trzeci turniej Challengers w ramach VALORANT Champions Tour. Turniej wyjątkowy, bo podczas niego zobaczymy aż ośmiu naszych rodaków – sześciu z nich dołączyło dziś do Patryka „paTiTka” Fabrowskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta, których G2 Esports nie musiało wyjątkowo przebijać się przez otwarte eliminacje.

Takiego komfortu nie miała jednak Ballista Esports. Polska piątka mimo to sprawnie przebrnęła przez kolejne szczeble kwalifikacji, a dziś gładko pokonała honk Mikołaja „Mickebwoya” Chojnackiego. Cały mecz zamknął się w dwóch mapach, podczas których Ballista oddała swoim oponentom zaledwie jedenaście rund. Niemniej pojutrze prawdopodobnie nie będzie już tak łatwo – wszystko dlatego, że podczas zawodów Challengers na drodze podopiecznych Daniela „yaotziNa” Roczniaka stanie jeden z mocniejszych składów w Europie, czyli Fnatic.

Kilka godzin później powody do świętowania miał także Patryk „starxo” Kopczyński. I to powody nie byle jakie, bo w pewnym momencie wydawało się, że jego Raise Your Edge Gaming pożegna się z marzeniami o awansie. Gracze brytyjskiej organizacji byli bowiem o krok od porażki 0:2 z Rix.GG, ale na drugiej mapie przy wyniku 3:11 ruszyli po comeback, by potem wygrać po dogrywce i łatwo rozgromić oponentów na mapie trzeciej. Dzięki temu RYEG już w niedzielę będzie miało okazję do zmierzenia się z OG.

Pełna lista uczestników turnieju Challengers w ramach VALORANT Champions Tour wygląda następująco:

Ballista Esports DfuseTeam Fnatic G2 Esports
Guild Esports OG Raise Your Edge Gaming Wave Esports

VALORANT Champions Tour 2021: Challengers 3 rozegrane zostanie 6 i 7 marca. Ostatecznie awans na VALORANT Masters uzyskają cztery najlepsze zespoły, które wygrają swoje mecze.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic pewnie ogrywa EXCEL na koniec dzisiejszych zmagań w LEC

Na koniec pierwszego dnia siódmego tygodnia League of Legends European Championship 2021 Summer Fnatic zdołało triumfować nad EXCEL ESPORTS. Dla ekipy...