Eliminacje do DreamHack Masters Spring 2021 to kolejne rozgrywki, które możemy już odhaczyć. Po kilku dniach rywalizacji poznaliśmy bowiem wszystkie ekipy, które na pewno pojawią się na nadchodzącej imprezie – i cóż, nie obyło się bez niespodzianek.

Te zafundowała nam Europa. Wystarczy wspomnieć, że do gry w zamkniętych eliminacjach przystąpiły takie drużyny, jak Cloud9 czy też OG. Naprawdę mocne marki, które w tym wypadku łączy jedno – żadna z nich ostatecznie nie wywalczyła awansu. A wszystko za sprawą Bułgarów z VOYVODY. Ci mimo braku wsparcia organizacji walczyli z wyżej od siebie notowanymi rywalami jak równy z równym i finalnie wyrzucili każdego z nich za burtę. O sile Viktora "v1c7oRa" Dyankova i spółki jako pierwsze przekonało się OG, które po zaciętym meczu musiało uznać ich wyższość w 2. rundzie dolnej drabinki. Z kolei w decydującym spotkaniu ekipa z południa Europy pozostawiła w pokonanym polu C9, które kolejny już raz zawiodło i zdecydowanie ma o czym myśleć.

Tak wielu emocji nie dostarczyły nam eliminacje w Ameryce Północnej. Tam od początku do końca wszystko działo się pod dyktando Extra Salt, które wygrało wszystkie trzy potyczki i w cuglach awansowało na prestiżowy turniej. Co ciekawe, Edgar "MarKE" Maldonado wraz z kolegami podczas zamkniętego turnieju zdążyli pokonać każdego z pozostałej trójki uczestników. Oberwało się więc Triumph, Bad News Bears, a w finale również i High Coast Esports. Dla tej ostatniej formacji marnym pocieszeniem jest raczej fakt, że to ona zaczęła finałowe starcie lepiej. Jak się później okazało, triumf 16:8 na Inferno nie miał większego znaczenia, bo Extra Salt bez większych problemów zgarnęło kolejne dwie mapy, a co za tym idzie także i bilet na DreamHacka.

Na ten moment lista uczestników DreamHack Masters Spring 2021 prezentuje się następująco:

Complexity Gaming Extra Salt Heroic
paiN Gaming Team Spirit VOYVODA

Pozostałe dziesięć miejsc rozdysponowane zostanie przez organizatorów w formie bezpośrednich zaproszeń. Samo DreamHack Masters Spring 2021 odbędzie się z kolei między 29 kwietnia a 9 maja. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów oraz 4,3 tysiąca punktów ESL Pro Tour.