piratesports na CS-owej mapie Polski pojawiło się we wrześniu ubiegłego roku, gdy klamrą spięty został projekt ARRMY, poprzez który organizacja wybrała zawodników do własnej dywizji CS:GO. Niemniej po niecałych sześciu miesiącach Piraci zrezygnowali z prowadzenia składu rywalizującego w produkcji Valve.

Oryginalne zestawienie piratesports bardzo różniło się od tego, które było wystawiane przez organizację w ostatnich tygodniach. Wszystko dlatego, że dokładnie dwa miesiące temu w formacji doszło do całkowitej zmiany koncepcji, a fotel zachował tylko jeden z pięciu graczy, Łukasz „MWLKY” Pachucki. Wakaty wypełnili inni uczestnicy projektu – Maciej „mYR” Żuk, Kamil „suonko” Węgrzynkiewicz i Łukasz „splawik” Jahns – oraz krótko reprezentujący AVEZ Kacper „Riczi Maszynka” Benc. Po styczniowych roszadach drużynę na placu boju mogliśmy oglądać m.in. w ramach 36. sezonu ligi ESEA Main, gdzie do tej pory w dwunastu spotkaniach uzbierała siedem zwycięstw. Na początku miesiąca podopieczni Bartłomieja „BGG” Gawlasa brali też udział w zamkniętych kwalifikacjach do ESL Mistrzostw Polski Wiosna, jednak niczego w nich nie wskórali.

Ze względu na dynamiczny progres projektu ARRMY i skupienie się na tworzeniu przestrzeni do rozwoju dla graczy oraz chęci osiągania sukcesów w tej materii, podjedliśmy decyzję o zawieszeniu prowadzenia profesjonalnej drużyny CS:GO. Dzisiaj plany arrMY nie koncentrują się na tworzeniu jednego zespołu, ale na kreowaniu wielu graczy dla licznych teamów na polskiej i zagranicznej scenie. Z racji natłoku obowiązków w arrMY, wszystkie nasze siły przerzucamy właśnie na ten projekt – czytamy w notce opublikowanej przez organizację.

Profile byłych graczy piratesports na razie milczą, dlatego nie sposób stwierdzić, czy podejmą oni próbę wspólnego poszukiwania kolejnego pracodawcy. Tak czy inaczej, szczeciński klub przekazał piątce wszystkie należące do niego sloty i przy okazji dał nam do zrozumienia, że wkrótce nadejdzie wielkie ogłoszenie dotyczące inicjatywy arrMY.

Skład piratesports w CS:GO tworzyli: 

  • Łukasz „MWLKY” Pachucki
  • Maciej „mYR” Żuk
  • Kamil „suonko” Węgrzynkiewicz
  • Łukasz „splawik” Jahns
  • Kacper „Riczi Maszynka” Benc
  • Bartłomiej „BGG” Gawlas – trener