Fazy zasadnicze w europejskich ligach regionalnych w League of Legends prawie wszędzie zostały zakończone. Oznacza to, że przez najbliższe tygodnie będziemy śledzić zmagania Polaków w play-offach, które są przecież kluczowe i przynoszą najwięcej emocji. Dlaczego? A dlatego, że od nich głównie zależy uczestnictwo w wiosennej edycji European Masters. A więc bez zbędnego przedłużania – zerknijmy, kto pozostał w walce o miejsce na międzynarodowym turnieju.

Belgia

Szybkie 0:3 i do domu. Tak niestety można opisać przygodę 4Elements Esports w play-offach Belgian League. Zespół Michała "Misia" Kopacza i Kamila "xCharma" Lincharda zaczynał je od drabinki przegranych, więc ewentualne marzenia o European Masters muszą oni przenieść na kolejny split. To jest oczywiście o ile organizacja zdecyduje się ich zatrzymać.

Czwartek, 11 marca
19:00 4Elements Esports
Miś, xCharm
0:3 Sector One BO5

Holandia

Często pisaliśmy o podobieństwach między losami ekip z polskim akcentem z Belgii i Holandii i niefortunnie tym razem jest tak samo. mCon Rotterdam pomimo świetnej dyspozycji w fazie zasadniczej w błyskawicznym tempie pożegnało się z fazą pucharową Dutch League 2021 i na EUM na pewno się nie pojawi.

Środa, 10 marca
19:00 Team Echo Zulu 3:0 mCon Rotterdam
Piwek
BO5

Włochy

Dobre wieści płyną za to z Włoch. Mkers poradziło sobie z Samsung Morning Stars, dzięki czemu zobaczymy Artura "Zwyroo" Trojana na międzynarodowym turnieju. W dolnej drabince radzi sobie także Macko Esports, przez co nadal jest szansa, że dwóch Polaków będzie reprezentować niedługo Italię na European Masters.

Wtorek, 9 marca
19:00 GG&Esports 1:3 Macko Esports
Sebekx
BO5
Środa, 10 marca
19:00 Samsung Morning Stars
2:3 Mkers
Zwyroo
BO5

Hiszpania

G2 Esports najlepsze nie tylko w League of Legends European Championship. Akademia Samurajów pomimo porażki z MAD Lions Madrid zdołała utrzymać się na pozycji lidera w fazie zasadniczej SuperLiga Orange. Taki rezultat sprawia, że G2 Arctic pojawi się przynajmniej w fazie play-in EUM. Jeżeli jednak zostanie podtrzymana dobra forma to bardzo możliwe, że Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i spółka zaczną rozgrywki już od głównej części turnieju.

Poniedziałek, 8 marca
20:00 MAD Lions Madrid 1:0 G2 Arctic
Fresskowy
BO1
Czwartek, 11 marca
18:00 G2 Arctic
Fresskowy
1:0 Vodafone Giants BO1

Francja

Nie odwracaj tabeli, Polacy na czele! Na podium francuskich rozgrywek znalazły się trzy formacje, które posiadają rodzimych zawodników w swoich szeregach. Mowa tutaj o Karmine Corp, Misfits Premier oraz Teamie BDS. Potrzebna była dogrywka, żeby wyłonić lidera tabeli i finalnie została nim ekipa Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego. Chociaż to mało ważne, bo przy obecnym formacie zarówno lider jak i wicelider LFL awansuje do EUM. Warto także wspomnieć, że na 4. miejscu ex aequo znalazło się Vitality.Bee, czyli kolejna drużyna z biało-czerwonym akcentem. Play-offy we Francji zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

Wtorek, 9 marca
19:00 Karmine Corp
Cinkrof
0:1 Izi Dream BO1
20:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
 1:0 Vitality.Bee
Raven, Tasz
BO1
22:00 Team BDS
iBo, Erdote
1:0 LDLC OL BO1
Środa, 10 marca
20:00 Team BDS
iBo, Erdote
0:1 Karmine Corp
Cinkrof
BO1
21:00 GamersOrigin
 0:1 Vitality.Bee
Raven, Tasz
BO1
22:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
1:0 Izi Dream BO1
Czwartek, 11 marca
19:00 LDLC OL
0:1 Vitality.Bee
Raven, Tasz
BO1
20:00 GameWard
 0:1 Karmine Corp
Cinkrof
BO1
21:00 Solary 1:0 Team BDS
iBo, Erdote
BO1
22:00 Team MCES
 0:1 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO1
23:00 Karmine Corp
Cinkrof
1:0 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO1

Europa Północna

W Europie Północnej rozgrywki powracają dopiero w przyszłym tygodniu.

Grecja

We Love Gaming musiało uznać wyższość Anorthosis Famagusta, które pokazało się w środę w dominującym stylu. Tym samym Jakub "kubYD" Grobelny dołącza do grona naszych rodaków, którzy pojawią się na EUM.

Środa, 10 marca
18:00 Anorthosis Famagusta
kubYD
3:0 We Love Gaming BO5

Bałtyk

To, że zarówno Goskilla jak i Method2Madness wystąpią na EUM wiedzieliśmy już na początku tygodnia, wszak pierwszy z zespołów został zwycięzcą fazy zasadniczej. Dało mu to bezpośrednie miejsce co najmniej w fazie play-in. Zaciekła, pięciomapowa seria potwierdziła, że formacja Szymona "Kanny" Kawęckiego jest najsilniejsza w Baltic Masters, przez co wspomniany slot trafił w miejsce wicemistrzów. Za to samo Goskilla zobaczymy już w turnieju głównym EUM.

Wtorek, 9 marca
18:00 Goskilla
Kanna
3:2 Method2Madness
Eonis
BO5

Bałkany

W tym tygodniu zakończyła się faza zasadnicza Esports Balkan League, gdzie walczą Split Raiders z Karolem "Xeonerrem" Kowalskim w składzie oraz prowadzony przez Kacpra "Nahovsky'ego" Merskiego ŠAIM SE SuppUp. Choć SSU było już pewne miejsca w play-offach rozgrywek, to ekipa polskiego dżunglera zażarcie o nie walczyła. Niestety, walkę tę przegrała i wiosenny split kończy na piątej lokacie. Z kolei ŠAIM SE SuppUp zostało liderem tabeli na koniec fazy zasadniczej, dzięki czemu dołącza do grona uczestników European Masters, ale walka o główny turniej dopiero przed zespołem Nahovsky'ego.

Poniedziałek, 8 marca
20:00 Crvena zvezda Crvena Zvezda 0:1 ŠAIM SE SuppUp
Nahovsky
BO1
22:00 Split Raiders
Xeonerr
0:1 x25 Esports BO1
Czwartek, 11 marca
19:00 Nexus Gaming 1:0 Split Raiders
Xeonerr
BO1
22:00 CR4ZY 1:0 ŠAIM SE SuppUp
Nahovsky
BO1
Niedziela, 14 marca – dogrywka o 5. miejsce
16:00 Nexus Gaming 0:1 Split Raiders
Xeonerr
BO1

Czechy i Słowacja

W zeszłym tygodniu SINNERS Esports Damiana "Wyska" Adamczyka po zaciętej serii pokonało eSubę, a to oznaczało, że już tylko jedno BO5 dzieliło ekipę polskiego dżunglera od European Masters. W dzisiejszym finale drabinki wygranych rywalem SINNERS było Inside Games, czyli lider rozgrywek po fazie zasadniczej. Po raz kolejny byliśmy świadkami bardzo zażartej walki, z której ostatecznie zwycięsko wyszedł zespół naszego rodaka, dzięki czemu Wysek może być spokojny o udział w nadchodzącej edycji EUM.

Niedziela, 14 marca
18:30 SINNERS Esports
Wysek
3:2 Inside Games BO5

Portugalia

EGN Esports zakwalifikowało się do play-offów, chociaż nie obyło się bez porażek. Najpierw nadeszła ta ze strony EFIVE Esports, a następnie pogromcą Os okazało się For The Win Esports w dogrywce. Niemniej cel minimum wykonany, teraz pora na walkę o EU Masters.

Wtorek, 9 marca
00:00 EGN Esports
Eścik
1:0 OFFSET Esports BO1
22:00 EFIVE Esports 0:1 EGN Esports
Eścik
BO1
23:00 For The Win Esports 1:0 EGN Esports
Eścik
BO1