Co jakiś czas na scenie Counter-Strike'a: Global Offensive pojawiają się głosy, że dana broń jest zbyt mocna lub za słaba. Bodźcem wywołującym tego typu dyskusje z reguły są pojedyncze zagrania, do których dochodzi w profesjonalnych meczach FPS-a od Valve. Dziś w meczu ESL Pro League pomiędzy mousesports i ENCE doszło do kolejnej tego typu sytuacji, w wyniku której na Deagle'a uwagę zwrócili m.in. Valdemar "valde" Vangså z OG i Peter "dupreeh" Rothmann z Astralis.

Chodzi dokładnie o tę akcję Robina "ropza" Koola z Traina, który używając właśnie Deagle'a, wyeliminował trzech rywali atakujących bombsite B:

Desert Eagle jest niezwykle skuteczny w sytuacjach, gdy przeciwnicy są blisko nas. Ponadto ma bardzo dużą penetrację pancerza oraz wysokie obrażenia. ropz w tej akcji bezlitośnie skorzystał z wszystkich jego zalet. Krótko po tym valde i dupreeh opublikowali na Twitterze następujące posty:

Zawodnik Astralis zasugerował, by zmniejszyć szybkostrzelność Deagle'a lub oferowane przez niego obrażenia. Z kolei reprezentant OG, poza nerfem omawianego pistoletu, chciałby także wprowadzenie kilku innych poprawek. Według valde deweloperzy CS:GO powinni pomyśleć m.in. nad wzmocnieniem Famasa oraz podniesieniem nieco szybkostrzelności M4A1-S. Z opinią Duńczyka zgodził się również Damian "Furlan" Kisłowski z x-komu AGO.