STS
fot. Ballista Esports

Piękny sen Ballisty w VALORANT Masters się zakończył. Drużyna starxo eliminuje piątkę Polaków z turnieju

W bratobójczym pojedynku o życie w ramach VALORANT Masters naprzeciwko siebie stanęli nasi rodacy reprezentujący Ballista Esports oraz Acend z Patrykiem „starxo” Kopczyńskim w szeregach. Spotkanie okazało się być jednak bardzo jednostronne, bo międzynarodowa ekipa błyskawicznie rozprawiła się z polską piątką. Ta porażka niestety kończy wspaniałą przygodę w pełni rodzimej formacji w bieżącej odsłonie turnieju. […]

W bratobójczym pojedynku o życie w ramach VALORANT Masters naprzeciwko siebie stanęli nasi rodacy reprezentujący Ballista Esports oraz Acend z Patrykiem „starxo” Kopczyńskim w szeregach. Spotkanie okazało się być jednak bardzo jednostronne, bo międzynarodowa ekipa błyskawicznie rozprawiła się z polską piątką. Ta porażka niestety kończy wspaniałą przygodę w pełni rodzimej formacji w bieżącej odsłonie turnieju. Oznacza to również, że w grze pozostał tylko jeden przedstawiciel naszego kraju.

Ballista Esports 0 : 2 Acend
Icebox 1:13 Bind 3:13  Haven 

Drużyna starxo zdecydowała się na wybór Icebox’a. Niejednokrotnie widzieliśmy już świetną dyspozycję tego zespołu na lodowej mapie. W swoim dobytku mają na niej zwycięstwo chociażby przeciwko ShockDart oraz sAw, grając jeszcze pod banderą Raise Your Edge. Obydwaj rywale nie byli wtedy w stanie zdobyć nawet dwucyfrowej liczby rund. Nie inaczej wyglądało to i w dzisiejszej odsłonie. Połówka zakończyła się wynikiem 11:1 na korzyść Acend, które całkowicie zdominowało wrogów po stronie atakującej. Międzynarodowy kolektyw postanowił nie tracić więcej czasu i domknął planszę po dwóch kolejnych rundach, wysuwając się tym samym na prowadzenie w całej serii.


Aktualne informacje o europejskim VALORANT Masters znajdziesz w naszej relacji:


Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na Bind, na którego zdecydowała się Ballista. Przed rozpoczęciem drugiej lokacji mogliśmy spodziewać się bardziej zażartej rywalizacji, między innymi właśnie ze względu na wybór mapy przez polski skład. Acend jednak prędko pozbawiło fanów rodzimej piątki wszelkich złudzeń – jako obrońcy starxo i spółka zgarnęli aż dziewięć punktów na swoje konto i ze sporą zaliczką przeszli do natarcia. Tam ponownie pistoletówka padła ich łupem, czego efektem było zdobycie kolejnych rund. W rezultacie w pełni polska ekipa została postawiona pod ścianą z zerowym marginesem błędu. Męki Ballisty zostały ukrócone już chwilę później, kiedy to ich rywale z łatwością ugrali trzynasty punkt.

Kolejnym przeciwnikiem, z którym zmierzy się zespół starxo będzie przegrany potyczki między Heretics a Ninjas in Pyjamas. Mecz ten odbędzie się dopiero w przyszły piątek o godzinie 17:00 i to on wyłoni drugą drużynę, która awansuje do fazy play-off. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego VALORANT Masters zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astrologowie ogłaszają tydzień rozstrzygnięć w LPL. Populacja uczestników play-offów zwiększa się

Kolejna niedziela, kolejne podsumowanie rozgrywek League of Legends na dalekim wschodzie. Na początek standardowo LoL Pro League, czyli najbardziej pr...