Okazuje się, że niedawne odejście Nathana "NBK-a" Schmitta to nie koniec kadrowych przetasowań w OG. Dziś poza składem znalazł się także Issa "ISSAA" Murad, co oznacza, że w najbliższym czasie międzynarodowa formacja musi znaleźć aż dwóch nowych graczy.

Podejmujemy tę decyzję z ciężkim sercem, bo ISSAA to powszechnie szanowana i kochana osoba, która zawsze daje z siebie wszystko dla drużyny i robi to, czego się od niej wymaga – przyznał trener zespołu, Casper "ruggah" Due. – Po pewnym czasie stało się jednak jasne, że dla rozwoju ISSY i OG zmiany będą konieczne i będzie trzeba się rozstać. Jest mi przykro, że nie mogliśmy dać mu optymalnych dla niego warunków, zwłaszcza że w trakcie swojej kariery udowodnił już, że jest graczem zdolnym do rywalizacji z najlepszymi. Będzie nam go brakować i wszyscy w OG życzymy mu powodzenia w jego kolejnych przedsięwzięciach – dodał.

Przypomnijmy, że kilka dni temu OG w słabym stylu zakończyło swoją przygodę z 13. sezonem ESL Pro League, wygrywając tylko dwa z pięciu spotkań. Zawodem była także postawa ekipy m.in. podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021 czy też cs_summit 7, gdzie mimo sporych oczekiwań nie potrafiła ona włączyć się do gry o czołowe lokaty. Nadeszła więc pora na zmiany – przez kolejne dni zespół testować będzie graczy, którzy będą mogli zapełnić powstałe w składzie luki, chociaż konkretne nazwiska nie są znane. Tak czy inaczej, międzynarodowa formacja będzie mieć sporo czasu, bo na serwerze pojawi się dopiero w połowie kwietnia przy okazji BLAST Premier Spring Showdown 2021.

W tej sytuacji skład OG prezentuje się następująco:

  • Aleksi "⁠Aleksib⁠" Virolainen
  • Valdemar "⁠valde⁠" Bjørn Vangså
  • Mateusz "⁠mantuu⁠" Wilczewski
  • Nikolaj "⁠niko⁠" Kristensen – zmiennik
  • Casper "⁠ruggah⁠" Due – trener
  • Nathan "⁠NBK-⁠" Schmitt – rezerwowy
  • Issa "⁠ISSAA⁠" Murad – rezerwowy