Miesiąc po zaprezentowaniu nowego składu AVEZ Esport zdecydowało się... wymienić wszystkich graczy. Rodzima organizacja ogłosiła dziś nazwiska nowej piątki, która przez kolejne miesiące ma reprezentować jej barwy na scenie CS:GO.

Swego czasu popularne Ośmiornice dysponowały jednym z najlepszych zespołów w Polsce, ale ten niespodziewanie rozpadł się pod koniec ubiegłego roku. Potem bardzo długo z obozu AVEZ nie docierały żadne informacje i nie było pewności, czy formacja w ogóle przy CS-ie zostanie. Dopiero 19 lutego oficjalnie potwierdzono, że i owszem, aczkolwiek zamiast budować nową ekipę, włodarze z Warszawy postanowili awansować skład pełniący dotychczas rolę akademii. Było to zaskakujące i, jak się szybko okazało, niewystarczające rozwiązanie, bo drużyna kompletnie nie poradziła sobie podczas eliminacji do ESL Mistrzostw Polski i mimo bezpośredniego zaproszenia do etapu zamkniętego szybko straciła szanse na awans.

Wcześniejsze szybkie przesunięcie akademii AVEZ Squids do pierwszego składu było spowodowane m.in. rozgrywkami w ESL Mistrzostwach Polski – wytłumaczyli ten ruch przedstawiciele AVEZ w notce prasowej. Jednocześnie ogłosili oni całkowitą przebudowę zespołu, w którym nie znalazło się miejsce dla żadnego z dotychczasowych reprezentantów. Zamiast tego angaż pod skrzydłami Ośmiornic otrzymali m.in. Dominik "Warp" Murawa, który pozostawał bez stałego zatrudnienia od czasu styczniowego rozstania z piratesports, a także Dawid "SaMey" Stańczak, czyli były gracz M1 Gaming, który w przeszłości testowany był przez HONORIS i akademię x-komu AGO.

Nowy skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Dominik "Warp" Murawa
  • Rafał "sNx" Snopek
  • Dawid "SaMey" Stańczak
  • Szymon "RiseL" Kuźma
  • Paweł "pawkoem" Mitura
  • Michał "Kiro" Łoś – trener