Na Fantasyexpo Cup stanowiącym swoiste kwalifikacje na BLAST Spring Showdown zobaczymy polskich przedstawicieli – MAD DOG'S PACT przepustkę na zawody zgarnął dzięki triumfowi w ostatnim sezonie Polskiej Ligi Esportowej, zaś Pompa Team wygrała polskie kwalifikacje. Grono Polaków mogło się jednak powiększyć, bo dziś o ostatnie miejsce w turnieju walczyli Mateusz „matty” Kołodziejczyk oraz Mateusz „n0tice” Wolniak z Club Brugge eSports oraz Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty z Cowana Gaming. Niestety, drużyny naszych rodaków nie sprostały wyzwaniu.

Nieco dłuższa droga do awansu czekała graczy klubu z Brugii – ci bowiem mieli do rozegrania jeszcze spotkanie ćwierćfinałowe w formacie BO1, które mimo problemów zakończyli z tarczą. To sprawiło, że matty oraz n0tice mogli sprawdzić swoje możliwości w rywalizacji z OKOLICIOUZEM. I trzeba przyznać, że była to niezbyt porywająca batalia, wszak podopieczni belgijskiej organizacji prezentowali się dużo lepiej i odnieśli przekonujący triumf. Szczególnie gładko ich łupem padło Vertigo, które zakończyło się po zaledwie 21 rundach. Nieco więcej emocji dostarczyło Inferno, ale i ono padło łupem polskiego duetu.

W ten sposób dwójka naszych rodaków stanęła przed szansą awansu na Fantasyexpo Cup. Nie było to jednak łatwe zadanie, bo po drugiej stronie serwera zameldowało się DBL PONEY, a więc francuska ekipa, w której szeregach oglądamy m.in. Nathana "NBK-" Schmitta czy Lucasa "Lucky'ego" Chastanga. Doświadczenie było zatem po stronie drużyny znad Sekwany, jednak ta potknęła się na pierwszej mapie, będącej zresztą jej wyborem. Był to jednakże zimny prysznic na gorące głowy graczy DBL, bowiem ci w kolejnych dwóch odsłonach rywalizacji pokazali swoją siłę i zdołali odwrócić losy serii, wygrywając 2:1.

Wyniki najciekawszych sobotnich spotkań CS:GO z udziałem Polaków prezentują się następująco:

20 marca
15:00 Club Brugge eSports 16:12 EPIC DUDES Mirage
16:00 Cowana Gaming 0:2 Club Brugge eSports Vertigo 5:16
Inferno 12:16
19:00 Club Brugge eSports 1:2 DBL PONEY Inferno 16:10
Vertigo 7:16
Nuke 8:16

Fantasyexpo Cup zaplanowano na 23-25 marca. Osiem ekip powalczy o nagrody z puli 10 tysięcy dolarów, ale przede wszystkim o jedno miejsce na BLAST Spring Showdown.