Kariera Nielsa Christiana "NaToSaphiXa" Sillassena już dawno temu znalazła się na sporym zakręcie i wygląda na to, że prędko nie wyjdzie na prostą. Duński snajper po zaledwie dwóch miesiącach znowu znalazł się bowiem na bezrobociu.

Do tej pory Sillassen występował ze składem Lyngby Vikings, który zasilił w styczniu tego roku, gdy zakończyła się jego przygoda z Nordavind. Przy wsparciu 24-letniego zawodnika ekipa zdążyła nawet zanotować pewne sukcesy, sięgając po wicemistrzostwo Shadow League Season 1 oraz wygrywając fazę zasadniczą Elgiganten Ligaen Season 16 i tym samym zapewniając sobie awans do półfinału wspomnianych rozgrywek. Przed Wikingami także występ w Funspark ULTI 2021, aczkolwiek tam zaprezentują się oni już bez NaToSaphiXa, co nie jest dobrą informacją, bo swój pierwszy mecz na tym turnieju rozegrają już za osiem dni.

Może to być dla was zaskakujące, ale zdecydowałem się zakończyć współpracę z Lyngby Vikings. Nadal szukam miejsca, w którym mógłbym w pełnym wymiarze czasu rywalizować na zawodowej scenie. Najbliższy czas wykorzystam na streamowanie i rozpatrzenie opcji, jakie mam. Dziękuję za wasze nieustające wsparcie – ogłosił 24-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jest to dość spora niespodzianka, bo jeszcze miesiąc temu były gracz m.in. Sprout oraz Heroic zapewniał w rozmowie z serwisem HLTV, że chce w barwach Lyngby Vikings na nowo nadać tempo swojej karierze.

W tej sytuacji skład Lyngby Vikings prezentuje się następująco:

  • Thomas "⁠birdfromsky⁠" Due-Frederiksen
  • Rasmus "⁠raalz⁠" Steensborg
  • Dion "⁠FASHR⁠" Derksen
  • Thijs "⁠rilax⁠" Izaks
  • Henrik "FeTiSh" Christensen – trener