STS
fot. Polish F1 Series

Wyścig pod osłoną nocy. Polish F1 Series przenosi się do Bahrajnu

Inauguracyjny wyścig drugiego sezonu Polish F1 Series w Australii był popisem szybkości kierowców McLarena, którzy ustrzelili dublet. Czy scenariusz ten powtórzy się także podczas Grand Prix Bahrajnu? Zobaczymy już dziś wieczorem. Humory w garażu McLarena po pierwszej rundzie z pewnością dopisują. Patryk Krutyj pokazał, że w rywalizacji z zespołowym partnerem, Tomaszem Poradziszem, wcale nie musi […]

Inauguracyjny wyścig drugiego sezonu Polish F1 Series w Australii był popisem szybkości kierowców McLarena, którzy ustrzelili dublet. Czy scenariusz ten powtórzy się także podczas Grand Prix Bahrajnu? Zobaczymy już dziś wieczorem.

Humory w garażu McLarena po pierwszej rundzie z pewnością dopisują. Patryk Krutyj pokazał, że w rywalizacji z zespołowym partnerem, Tomaszem Poradziszem, wcale nie musi stać na straconej pozycji. Oczywiście, na Albert Park jedynemu Polakowi z doświadczeniem w F1 Esports Series w odniesieniu zwycięstwa w dużej mierze pomogło szczęście, ale jemu też przecież trzeba pomóc.

CZYTAJ TEŻ:
McLareny w wyborowej formie. Krutyj i Poradzisz z dubletem w GP Australii

Los w rozpoczynającym sezon wyścigu nie sprzyjał za to Mateuszowi Wypychowi, który borykał się z problemami technicznymi i ostatecznie wycofał się z rywalizacji. Flagi w czarno-białą szachownicę nie zobaczył też trzeci najlepszy kierowca pierwszego sezonu, Kamil Komoń, a wicemistrz Piotr Stachulec był dopiero piąty. Dzisiejsze zmagania będą więc dla wszystkich rozczarowanych zawodników okazją do tego, aby zapomnieć o tym, co wydarzyło się siedem dni temu i odzyskać pewność siebie.

Transmisja z Bahrain International Circuit rozpocznie się o godzinie 19:50 od trzyczęściowych kwalifikacji, które ustalą kolejność startową w wyścigu na połowie klasycznego dystansu. Komentarz do wydarzeń z toru zapewnią Julian „Julio” Więcławek oraz Marceli Gohr.

Uczestnicy drugiego sezonu Polish F1 Series: 

Zespół Kierowcy podstawowi Kierowca rezerwowy
Dawid Krutul Mariusz Penier Szymon Wiatr
Rafał Szołtysek Adrian Nowak Jakub Skowroński
Cezary Żubrowski Maciej Kleindienst Patryk Grzesik
Antonio Hałat Wojciech Bobrowicz Sebastian Brzoskwinia
Tomasz Poradzisz Patryk Krutyj Bartosz Mikoda
Jakub Pres Jakub Nowak Alex Wilhelm
Kamil Komoń Daniel Kensy Bartosz Zamaro
Piotr Stachulec Jakub Rzeszut Adam Jakubowski
Seweryn Rubciak Maciej Ślusarczyk Szymon Mrochem
Mateusz Wypych Eryk Szymański Oskar Pokornicki

Więcej aktualnych informacji związanych z Polish F1 Series znajdziecie na profilach społecznościowych turnieju – TwitterzeFacebooku, InstagramieTwitchu oraz nowo założonym kanale YouTube, gdzie będą pojawiały się retransmisje wyścigów. Sponsorami inicjatywy są HyperX, SemaPrint, JR Holding, WRT-Karting oraz Vending Solution. Patronem medialnym ligi jest redakcja Cybersport.pl.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TSM oraz 100 Thieves bez szans. Team Liquid i Cloud9 w finale drabinki wygranych Mid-Season Showdown

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w ramach Mid-Season Showdown w Ameryce Północnej. Powody do zadowolenia mają niewątpliwie fani Cloud9 oraz Team Liqui...