Większość play-offów europejskich lig regionalnych w League of Legends zostało już rozstrzygniętych w zeszłym tygodniu. Kilka z nich natomiast dopiero w najbliższych dniach wyłoni swojego mistrza. Dodatkowo co poniektórzy mogą liczyć jeszcze na bezpośredni udział w głównej fazie European Masters. Którzy z Polaków mają nadal możliwość uniknięcia pierwszego etapu międzynarodowego turnieju?

Bałkany

ŠAIM SE SuppUp stoi przed szansą osiągnięcia kolejnego sukcesu. Podopieczni Kacpra „Nahovskyego” Merskiego mają już na swoim koncie triumf podczas sezonu regularnego. W najbliższą sobotę zawalczą oni z Z10 ESHARK o pierwszą lokatę fazy pucharowej Esports Balkan League, gdzie w przypadku powodzenia ekipa z Polakiem w składzie zacznie swoją przygodę na EU Masters od głównej części zawodów.

Mecz finałowy można będzie obejrzeć na oficjalnym kanale ligi bałkańskiej w serwisie Twitch.

Sobota, 27 marca
17:00 ŠAIM SE SuppUp
Nahovsky
vs Z10 ESHARK BO5

Grecja

Finaliści Greek Legends League wracają po dwutygodniowej przerwie. Jakub „kubYD” Grobelny i jego towarzysze staną w szranki z Gamespace MCE o triumf w lidze greckiej. Drużyna naszego rodaka startuje z pozycji underdoga, patrząc na to, że GSMC udało się zająć pierwszą pozycję w tabeli sezonu regularnego. I choć obydwie formacje mają już zagwarantowane miejsce w nadchodzącej edycji europejskiej imprezy, tak jutrzejsze spotkanie zadecyduje o tym, z której fazy turnieju rozpoczną swój podbój poszczególne ekipy.

Transmisja z finałowego spotkania dostępna jest tutaj.

Wtorek, 23 marca
18:00 Anorthosis Famagusta
kubYD
vs Gamespace MCE BO5

Francja

Liga francuska wkracza w decydującą część fazy play-off. Środowe spotkanie pomiędzy Vitality.Bee a Misfits Premier odpowie na pytanie, która z drużyn znajdzie się w głównym etapie EU Masters, a która rozpocznie od play-inów. Ponadto zwycięzca serii awansuje do wielkiego finału La Ligue Française, gdzie na rywala czeka już Jakub „Cinkrof” Rokicki i jego koledzy z Karmine Corp.

Transmisja z meczów znajdziecie pod tym adresem.

Środa, 24 marca
18:00 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
vs Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO5
Czwartek, 25 marca
18:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs TBD BO5