STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Pójść za ciosem. W drugiej kolejce NAVI podejmie beniaminka European League

Po zaledwie czterech dniach powraca European League 2021. Przed nami druga kolejka pierwszego etapu, co oznacza kolejną okazję na zgarnięcie tak cennych ligowych punktów. Przed taką szansą staną m.in. Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy z Natus Vincere. Ekipa Polaka udanie rozpoczęła swoją przygodę z nowym sezonem i w tamtym tygodniu gładko rozprawiła się z […]

Po zaledwie czterech dniach powraca European League 2021. Przed nami druga kolejka pierwszego etapu, co oznacza kolejną okazję na zgarnięcie tak cennych ligowych punktów. Przed taką szansą staną m.in. Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy z Natus Vincere.

Ekipa Polaka udanie rozpoczęła swoją przygodę z nowym sezonem i w tamtym tygodniu gładko rozprawiła się z debiutującym w najwyższej klasie rozgrywkowej TrainHard eSport. Co ciekawe, dziś NAVI podejmie innego debiutanta, Cowana Gaming, który w ostatni czwartek nie dał żadnych szans Rogue. Warto w tym miejscu wspomnieć, że spotkanie to będzie mieć pewien wyraźny kontekst, bo graczem Cowany od niedawna jest Luke „Kendrew” Kendrew, który jeszcze do niedawna dowodził składem ukraińskiej organizacji. Dziś Brytyjczyk będzie miał okazję udowodnić byłemu pracodawcy, że zrezygnowanie z jego usług nie było najlepszym pomysłem, chociaż na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

CZYTAJ TEŻ:
Saves: Myślę, że zostanę w NAVI przynajmniej na kolejny rok

Pójść za ciosem spróbują również Francuzi z BDS Esport, którzy tym razem zmierzą się z Teamem Empire. Rosyjska piątka na pewno czuje spory niedosyt, bo kilka dni temu walczyła jak równy z równym z Virtus.pro, ale tylko po to, by polegnąć w dogrywce. A skoro już o Virtusach mowa – oni podejmą szukające pierwszych punktów G2 Esports. Obrońcy tytułu w pierwszej kolejce nie poradzili sobie z Teamem Secret, a co gorsza bardzo słabo wypadł Jordan „Kayak” Morley, który niedawno zastąpił legendarnego Niclasa „Pengu” Mouritzena. Dziś zarówno Brytyjczyk, jak i jego koledzy muszą wypaść zdecydowanie lepiej, bo w przeciwnym wypadku już na tak wczesnym etapie sezonu czołówka może im odjechać.

Harmonogram drugiej kolejki prezentuje się następująco:

22 marca
18:00 G2 Esports vs Virtus.pro BO1
19:15 BDS Esport vs Team Empire BO1
20:30 Team Secret vs TrainHard eSport BO1
21:45 Rogue vs Team Vitality BO1
23:00 Cowana Gaming vs Natus Vincere BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Pierwszy etap European League 2021 potrwa do 25 kwietnia i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wyścig pod osłoną nocy. Polish F1 Series przenosi się do Bahrajnu

Inauguracyjny wyścig drugiego sezonu Polish F1 Series w Australii był popisem szybkości kierowców McLarena, którzy ustrzelili dublet. Czy scenariusz t...