Dziś startują finały trzeciego sezonu Ekstraklasa Games w grze FIFA 21. Weźmie w nich udział ośmiu najlepszych zawodników, którzy o końcowy triumf powalczą na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Na liście uczestników znalazło się sześciu graczy z Ekstraklasa Games Pro, a także dwóch triumfatorów turnieju Ekstraklasa Games Open by Guseppe.

Stawka finałów jest wysoka, bowiem w puli nagród całego turnieju znajduje się 20 tysięcy złotych. Ponadto zwycięzcy będą mieli prawo powalczyć o udział w FIFA Global Series Play-offs. Jeśli chodzi o konsolę Xbox to tam awans na regionalne rozgrywki uzyska aż dwóch najlepszych zawodników. W przypadku PlayStation jeden gracz wywalczy bezpośrednią przepustkę na Play-offy, natomiast drugi finalista będzie miał prawo wystąpić w eliminacjach regionalnych.

CZYTAJ TEŻ:
natsu: Nie ukrywam, że chciałbym zostać mistrzem Ekstraklasa Games

Warto w tym miejscu dodać, że turniej Ekstraklasa Games zostanie rozegrany w formie klasycznej drabinki pojedynczej eliminacji na obu konsolach. Na poniedziałek zaplanowane są starcia półfinałowe, zaś na wtorek zmagania finałowe. Na sam koniec turnieju rozegrany zostanie także wielki finał, w którym zmierzą się najlepsi gracze z obu konsol.

Wszystkie mecze będą transmitowane na antenie TVP Sport, a także na stronie internetowej Telewizji Polskiej. Spotkania zobaczymy także na platformie Twitch oraz YouTube. Poniedziałkowe starcia rozpoczynają się dopiero o godzinie 22:35. Z kolei wtorkowe pojedynki zaplanowano na 16:00.

Lista uczestników Finałów Sezonu Ekstraklasa Games

Konsola Xbox One:

  • Gracjan "Polako" Gołębiewski (Legia Warszawa)
  • Piotr "Piterek" Kochan (Jagiellonia Białystok)
  • Damian "natsu" Gajewski (Śląsk Wrocław)
  • Maciej "PAL I Invio" Bronowski (Górnik Zabrze)

Konsola PlayStation 4:

  • Miłosz "milosz93" Bogdanowski (Legia Warszawa)
  • Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski (Warta Poznań)
  • Kacper "Kapi98PL" Piszczek (Śląsk Wrocław)
  • Kamil "Riptorek" Soszyński (Jagiellonia Białystok)