STS
fot. EA Sports

Koszt najlepszej drużyny w FIFIE 21 to ponad 100 milionów monet? EA Sports odpowiada

Napięta atmosfera wokół FIFY 21 trwa. Po zarzutach dotyczących nielegalnej sprzedaży kart, której mieli dopuścić się pracownicy Electronic Arts, kolejne negatywne emocje wywołał gracz ScudzTV, który zainaugurował na Twitterze wątek dotyczący wymarzonej drużyny w trybie FIFA Ultimate Team. Według jego obliczeń zdobycie najlepszych zawodników w grze, bez wydawania dodatkowych pieniędzy, jest praktycznie niewykonalne, gdyż kosztuje to łącznie ponad 100 milionów monet, które to są walutą w produkcji od EA Sports.

ScudzTV w otwartej przez siebie dyskusji dokładnie rozpisał sposób, w jaki wyliczył koszty zdobycia najlepszej drużyny w grze. Co więcej, oszacował on, że gracz, który nie chce wydawać realnych pieniędzy, musiałby poświęcić na osiągnięcie celu 22 tysiące godzin gry. Jeżeli jednak chciałby wydawać prawdziwe fundusze, to musiałby poświęcić około 80 tysięcy funtów. Wywołało to w społeczności FIFY dużą dyskusję, do której teraz odniosło się samo Electronic Arts. Firma uważa, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, a liczby przedstawione przez gracza nie odzwierciedlają stanu faktycznego.

Jesteśmy świadomi, że ostatnio pojawiły się spekulacje na temat tego, co trzeba zrobić, aby mieć wspaniały zespół FIFA Ultimate Team. Chociaż szanujemy wysiłek i kreatywność w wytyczaniu przez graczy możliwych ścieżek zbudowania wymarzonej drużyny, kwestionujemy przesłanki, które były użyte przy tych obliczeniach. Przede wszystkim nie da się obliczyć, ile zarobisz na handlu, ponieważ zależy to od Twoich umiejętności jako sprzedawcy. Są też inne aspekty gry, które przyczyniają się do budowania klubu, takie jak Draft czy Wyzwania Budowania Składu, które muszą zostać uwzględnione. – powiedział rzecznik Electronic Arts w rozmowie z dziennikiem Mirror.

Co równie ważne, FIFA to gra zręcznościowa. Umiejętności gracza są największym czynnikiem wpływającym na wyniki spotkań lub wyzwań. Dobry gracz może odnieść sukces, niezależnie od tego, czy jego drużyna jest brązowa, srebrna czy złota. Nie potrzebujesz najwyżej ocenianych kart w grze, aby wygrywać. W prawdziwym świecie żaden klub piłkarski nie ma najwyżej ocenionych zawodników na każdej pozycji – dodał.

Cały komentarz udzielony przez twórców FIFA 21 możecie przeczytać pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Awansowali na DH Masters kosztem OG i C9. A teraz znaleźli nową organizację

W gronie uczestników zamkniętych europejskich eliminacji do DreamHack Masters Spring 2021 znalazły się takie drużyny, jak Cloud9 czy też OG. Obie one...