Filip "tudsoN" Tudev podopiecznym Jakuba "kubena" Gurczyńskiego? To nie żart! MAD Lions zaprezentowało dziś swój nowy skład CS:GO, w którym znalazło się łącznie sześciu graczy. Sześciu młodych graczy z sześciu różnych państw i sześciu graczy, których nazwiska bez dwóch zdań nie należą do najgłośniejszych. Ale kto wie – może za jakiś czas to się zmieni?

Nie da się ukryć, iż do Thomasa "⁠TMB⁠" Bundsbæka, który częścią MAD Lions jest już od jakiegoś czasu (choć wciąż czeka na debiut w nowych barwach), dołączyli zawodnicy raczej anonimowi dla szerszej publiczności. Owszem, tudsoN w przeszłości reprezentował Team Secret, a jeszcze wcześniej zebrał pochwały choćby ze strony Henry'ego "Henry'egoG" Greera, a Volodymyr "⁠Woro2k⁠" Veletniuk zdążył już przykuć uwagę Aleksandra "s1mple'a" Kostylieva, ale na tym dotychczasowe osiągnięcia tego duetu się kończą. A o pozostałych trzech nowych nabytkach MAD Lions możemy powiedzieć jeszcze mniej.

Na co zatem warto zwrócić uwagę? Na pewno na wiek zakontraktowanych przez Lwy zawodników – najstarszy z nich ma przecież zaledwie 21 lat. Niemal pewne jest jednak, iż za jakiś czas taki stan rzeczy ulegnie zmianie, bo kuben zaraz po swoim transferze wyraził przecież chęć współpracy z doświadczonym prowadzącym, u którego boku miałyby się uczyć i rozwijać młodziki. – Nie skończyliśmy jeszcze budowy zespołu i prawdopodobnie dodamy do niego jeszcze jedną osobę – potwierdza w rozmowie z HLTV.org Allan "⁠Rejin⁠" Petersen, działacz MAD Lions.

Czy nowa wizja organizacji przyniesie jej spektakularne sukcesy? Jeśli tak, to trudno wierzyć, by miało to nastąpić od razu. Najbliższe miesiące sztab szkoleniowy oraz zawodnicy poświęcą najpewniej na tworzenie własnej tożsamości i naukę gry drużynowej na najwyższym poziomie. Należy przecież pamiętać, iż MAD Lions to jeden z partnerów Flashpointa. I choć organizatorzy tych rozgrywek od jakiegoś czasu milczą, to tudsoN i spółka do akcji wkroczą już za tydzień, gdy podejmą Sprout. Funspark ULTI pozwoli nam po raz pierwszy sprawdzić, jak sześcioosobowy zespół Lwów będzie działał w praktyce.

Nowy skład Lwów prezentuje się następująco:

  • Thomas "⁠TMB⁠" Bundsbæk (Dania)
  • Filip "⁠tudsoN⁠" Tudev (Polska)
  • Volodymyr "⁠Woro2k⁠" Veletniuk (Ukraina)
  • Kristers "⁠keen⁠" Dārznieks (Łotwa)
  • Justinas "⁠jL⁠" Lekavicius (Litwa)
  • Pere "⁠sausol⁠" Solsona Saumell (Hiszpania)
  • Jakub "⁠kuben⁠" Gurczyński – trener
  • Jonathan "⁠MusambaN1⁠" Torrent – asystent trenera