W minionych tygodniach wielu rozpoznawalnych duńskich zawodników CS:GO albo straciło pracodawcę, albo decyzją swoich drużyn trafiło na ławkę rezerwowych. W tej sytuacji aż się prosiło, żeby gracze znajdujący się na lekkim zakręcie zawodowym zebrali się w nowym projekcie budowanym od podstaw. I taki projekt rzeczywiście doszedł do skutku.

Trzon świeżej formacji stanowi tercet, który jeszcze w zeszłym roku pracował na wyniki North, notabene nieistniejącej już organizacji. Nicklas "gade" Gade reprezentował jej barwy do ostatniego dnia działalności, czyli 5 lutego. Philip "aizy" Aistrup od listopada zeszłego roku figurował w niej jako rezerwowy, natomiast Markus "Kjaerbye" Kjærbye opuścił jej szeregi jeszcze wcześniej, bo w lipcu, miesiąc później związując się z FaZe Clanem, którego czynnym członkiem był do końcówki stycznia. Teraz strzelcy ponownie będą mieli okazję do współpracy na serwerze, ramię w ramię z rezerwowym Heroic Johannesem "b0RUPem" Borupem oraz Frederikiem "Fessorem" Sørensenem, mniej utytułowanym 20-latkiem grającym dotąd dla BLUEJAYS.

Odkąd North zakończyło działalność, rozmawiałem z Kjaerbye i aizym o tym, że chcemy połączyć siły i zbudować nową drużynę. Chcieliśmy znaleźć nasze podejście do gry, ustalić, z jakimi zawodnikami chcemy grać, co chcielibyśmy osiągnąć i zyskać dzięki temu projektowi. Myślę, że wszyscy zgodziliśmy się co do oczekiwań i standardów, co jest naprawdę dobrą rzeczą. Potem Heroic dokonało zmian, a ja i b0RUP właściwie znamy się jeszcze z czasów, zanim zostaliśmy profesjonalistami i zawsze żartowaliśmy, że będziemy grać w jednym zespole. Jestem po prostu niezmiernie szczęśliwy, że w końcu stało się to rzeczywistością. Fessor jest z pewnością wschodzącą gwiazdą, nawet nie zastanawialiśmy się, czy włączyć go do naszej ekipy – mówi gade o projekcie i kulisach jego powstania.

Stworzenie drużyny to jedno, ale znalezienie pracodawcy w obecnych czasach nie należy do najłatwiejszych, czego namacalnym przykładem jest brazylijskie O PLANO, które za niedługo wejdzie w trzeci miesiąc funkcjonowania bez organizacji. Czy piątka Duńczyków będzie miała więcej szczęścia na rynku pracy? Tego nie wiemy, choć znając koronawirusowe realia pewnie będzie musiała uzbroić się w cierpliwość.

Nowy duński projekt tworzą: 

  • Philip "aizy" Aistrup
  • Johannes "b0RUP" Borup
  • Frederik "Fessor" Sørensen
  • Nicklas "gade" Gade
  • Markus "Kjaerbye" Kjærbye