Mimo że do startu DreamHack Masters Spring 2021 pozostał jeszcze ponad miesiąc, to organizatorzy nie chcieli dłużej utrzymywać w tajemnicy listy uczestników. Już dziś poznaliśmy więc wszystkie zaproszone formacje, wśród których, co ciekawe, zabrakło m.in. Evil Geniuses, Fnatic i Teamu Liquid.

Ma to związek z tym, na jakiej zasadzie owe zaproszenia były dystrybuowane. Otóż pięć z nich wpadło w ręce Astralis, FaZe Clanu, G2 Esports, mousesports oraz Natus Vincere w ramach partnerskiej współpracy, jaką organizacje te nawiązały już kilka miesięcy temu z ESL. Pozostałe pięć przepustek przyznano natomiast na podstawie ostatniego notowania rankingu ESL, które datowane jest na 16 marca. Dzięki temu szansę występu na nadchodzącej imprezie otrzymały Team Vitality, Virtus.pro, BIG, FURIA Esports oraz triumfatorzy niedawnego Intel Extreme Masters Katowice 2021, czyli Gambit Esports.

Od stycznia pewne startu w turnieju mogą być także Team Spirit i paiN Gaming, czyli laureaci obu regionalnych dywizji DreamHack Open January 2021. Stawkę zamykają natomiast znani już od jakiegoś czasu triumfatorzy eliminacji rozgrywanych w Europie i Ameryce Północnej. Przypomnijmy, że na Starym Kontynencie najlepsze okazały się Complexity Gaming, Heroic oraz bułgarski skład VOYVODA, który zaledwie wczoraj związał się z nowo powstałą organizacją Team Fiend, zaś za oceanem powody do świętowania miało Extra Salt.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis BIG Complexity Gaming Extra Salt
FaZe Clan Team Fiend FURIA Esports G2 Esports
Gambit Esports Heroic mousesports Natus Vincere
paiN Gaming Team Spirit Virtus.pro Team Vitality

DreamHack Masters Spring 2021 odbędzie się między 29 kwietnia a 5 maja i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów. Na początku tego roku ogłoszono, że organizatorzy chcą, by zmagania między graczami miały miejsce na lanie bez udziału publiczności, niemniej w związku z obecną sytuacją zdrowotną na świecie wydaje się niemal pewne, że ostatecznie turniej przyjmie formę rywalizacji online.