STS
Dota 2

Koniec smurfowania i boostowania w Docie 2. Valve zapowiada bany

Na dobrą sprawę każda gra sieciowa posiadająca system rankingowy narażona jest na obecność osób psujących grę. I nie chodzi tutaj tylko o cheaterów, ale także o smurfów, czyli ludzi, którzy np. poprzez zakładanie nowych kont grają z osobami o niższych od siebie umiejętnościach. I w ten sposób skutecznie psują innym przyjemność z gry.

Spotkanie ze smurfem jest szczególnie bolesne dla nowych członków społeczności, którzy dopiero uczą się rywalizacji, ale nie mają możliwości nabycia odpowiednich umiejętności, bo są tłamszone przez przeciwników, z którymi w normalnych okolicznościach nigdy by się nie zmierzyli. To ogromny problem, bo kilka takich nieprzyjemnych spotkań może skutecznie zniechęcić do dalszej zabawy z produkcją, co zdecydowanie nie jest po myśli twórców i wydawców. Nic więc dziwnego, że w opublikowanym dziś wpisie Valve zapowiedziało walkę ze zjawiskiem smurfowania oraz powiązanym z nim boostowaniem, za które nakładane będą bany.

Skupimy się przede wszystkim na nowych kontach, które zostaną stworzone po dzisiejszym ogłoszeniu, a co do których będziemy mieli wysoką pewność w kwestii smurfowania oraz innych zachowań psujących grę. Jednocześnie będziemy od czasu do czasu ręcznie banować istniejące już wcześniej konta, które w oczywisty sposób będą destrukcyjnie wpływać na rozgrywkę. Co więcej, jeżeli okaże się, że sprzedajesz konta, zajmujesz się boostowaniem lub jesteś zaangażowany w inne niszczące grę zachowania, to twoje główne konto także może otrzymać bana. W związku z tym zwiększyliśmy ostatnio liczbę banów nakładanych na boosterów oraz na kupowane konta – napisano w oficjalnym komunikacie.

Co ważne, każdy przypadek traktowany będzie indywidualnie. Oznacza to, że w niejednoznacznych przypadkach Valve nie będzie podejmować decyzji od razu i zamiast tego podda podejrzanych wzmożonej obserwacji, by potwierdzić swoje przypuszczenia lub je zanegować. – Konta, co do których nie będziemy mieć stuprocentowej pewności, a tylko podejrzenia smurfowania, będą miały większą szansę na to, że trafią na innych graczy podejrzanych o smurfowanie i tak do czasu, aż uzyskamy pewność co do właściwej oceny takiej osoby – zapewnili twórcy gry. Co ważne, także gracze będą mogli zgłaszać podejrzenia nieuczciwego zachowania za pomocą dodanej dziś do Doty opcji raportowania.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Humanoid: G2 i Rogue to jedyne dobre drużyny w LEC

Wielkimi krokami zbliżają się play-offy League of Legends European Championship. Te rozpoczną się już jutro od starcia Fnatic z SK Gaming w dolnej dra...