STS
fot. Riot Games

Najlepsza czwórka Ultraligi TFT weźmie udział w międzynarodowym turnieju

Wielkimi krokami zbliża się zwieńczenie Ultraligi Mistrzostw Polski w Teamfight Tactics, bowiem już w pierwszy poniedziałek kwietnia zakończy się Wielki Finał, który wyłoni mistrza rozgrywek. Jak było wiadomo od jakiegoś czasu, zawodnicy nie walczą tylko o pieniądze, a również o możliwość wzięcia udziału w międzynarodowych zmaganiach. Szczegóły na temat turnieju zostały jednak ujawnione dopiero dzisiaj. Ten będzie nosił nazwę Star Cup Teamfight Tactics, a Polskę będzie na nich reprezentować czterech najlepszych graczy UL w TFT.

CZYTAJ TEŻ:
Shircane prowadzi po pierwszym dniu Wielkiego Finału Ultraligi TFT, gracze Anonymo na dnie

Inauguracja Star Cup TFT będzie miała miejsce 11 maja tego roku, a sam turniej potrwa cztery tygodnie. Finał odbędzie się 1 czerwca. Podczas zmagań zawodnicy z kilkunastu krajów powalczą o pulę nagród o wysokości 10 tysięcy euro. Ilu konkretnie graczy będziemy mogli zobaczyć podczas wydarzenia? Będzie ich szesnastu, z czego podział na regiony prezentuje się w następujący sposób:

  • 4 zawodników z Polski,
  • 4 zawodników z Niemiec, Austrii i Szwajcarii,
  • 8 zawodników z obszaru: Węgier, Rumunii, Grecji, Bułgarii, Czech, Słowacji oraz Bałkanów.

Polska reprezentacja zostanie wyłoniona na podstawie toczonej obecnie Ultraligi – będzie się ona składać z czterech najlepszych osobistości na turnieju. Natomiast w przypadku dwóch pozostałych regionów zawodnicy zakwalifikują się na podstawie pozycji rankingowych w dniu 25.04 o godzinie 23:59.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

League of Legends: Wild Rift z pierwszymi mistrzostwami świata już w tym roku?

League of Legends: Wild Rift niedawno pojawiło się na rynku gier mobilnych, a już zdążyło nieźle na nim namieszać. Produkcja jest jedną z najpopularni...