Przed nami drugi dzień play-offowych zmagań w ramach League of Legends European Championship. Dzisiaj będziemy mogli zobaczyć starcie pomiędzy G2 Esports, które zajęło pierwsze miejsce w fazie zasadniczej, oraz FC Schalke 04 Esports, które było czwarte. Choć faworyt tego spotkania jest oczywisty, drużyna Felixa „Abbedagge” Brauna z pewnością ma w rękawie parę asów, którymi może zaskoczyć oponenta.

Samuraje mieli serię wzlotów i upadków w ostatnich tygodniach, co wyglądało na lekki spadek formy przed play-offami. Nie można jednak zapominać, że to obrońcy tytułu oraz bez wątpienia najsilniejsza ekipa na europejskiej scenie LoL-a. I, na nieszczęście swoich rywali, w formacie BO5 Marcin „Jankos” Jankowski i spółka czują się jak ryby w wodzie. Tym samym dochodzimy do najtrudniejszego pytania przed tym meczem: co Schalke powinno zrobić, żeby wygrać tę serię?

Opcji jest parę, a zaczynają się już w fazie draftu. Podopieczni Dylana Falco mają kilka postaci, na których szło im niezwykle dobrze w sezonie regularnym. Trzymanie się komfortu może być z jednej strony pomocne, ale z drugiej zgubne. G2 z pewnością przygotuje coś na ich Twisted Fate'a czy Hecarima. Czy biało-niebiescy zaryzykują i postawią na sprawdzone metody, czy też będą chcieli zaskoczyć przeciwnika? Druga opcja to postawienie wszystkiego na swoje solo linie. Schalke może się pochwalić naprawdę klasowymi zawodnikami zarówno na górnej, jak i środkowej alei. Problem polega na tym, że G2 też ma takich. Zdecydowanie lepszych i bardziej doświadczonych.

Jest jeszcze wariant trzeci i wydaje mi się, że to właśnie on może się ziścić. G2 zdarzyło się już lekceważć oponenta w play-offach LEC. Zemściło się to na tej drużynie dwukrotnie – raz w wiosennym splicie w serii z MAD Lions, a później latem z Fnatic. Największym wrogiem Samurajów jest ich odbicie w lustrze i właśnie w tym Schalke powinno upatrywać swojej szansy, starając się wytrącić ich z równowagi.

27 marca

1. runda drabinki wygranych

17:00 G2 Esports vs FC Schalke 04 Esports BO5

Seria rozpocznie się o godzinie 17:00. Polska transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie Twitch oraz YouTube, a także w telewizji. Natomiast anglojęzyczny komentarz będziecie mogli usłyszeć na kanale ligi. Kolejne mecze w ramach fazy pucharowej odbędą się w sobotę i niedzielę. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji: