STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Trzecia kolejka, trzecie zwycięstwo? NAVI wraca do gry w European League

Po dwóch kolejkach Natus Vincere zajmuje fotel lidera pierwszego etapu European League 2021. Czy tak zostanie do końca, trudno powiedzieć, aczkolwiek dziś Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy będą mogli zrobić wszystko, by pozostało tak co najmniej do kolejki numer cztery. Mimo wszystko warto pamiętać, że za NAVI mecze z formacjami debiutującymi na najwyższym poziomie […]

Po dwóch kolejkach Natus Vincere zajmuje fotel lidera pierwszego etapu European League 2021. Czy tak zostanie do końca, trudno powiedzieć, aczkolwiek dziś Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy będą mogli zrobić wszystko, by pozostało tak co najmniej do kolejki numer cztery.

Mimo wszystko warto pamiętać, że za NAVI mecze z formacjami debiutującymi na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a prawdziwe schody dopiero się zaczną. Chociaż niekoniecznie od dziś, bo tym razem ekipa jedynego Polaka w stawce mierzyć się będzie z Teamem Secret, na który ma wyraźny patent, bo w ubiegłym sezonie nie przegrała z tym rywalem ani razu. Niemniej trochę od czasu ostatniej bezpośredniej potyczki tych zespołów się zmieniło – także jeżeli chodzi o personalia. Ponadto trzeba pamiętać, że podopieczni Williama „Titana” Daviego w trakcie inauguracyjnej serii starć zdołali zaskoczyć G2 Esports i w żadnym wypadku nie można ich lekceważyć jeżeli nie chce się podzielić losu obrońców tytułu.

CZYTAJ TEŻ:
Saves: Myślę, że zostanę w NAVI przynajmniej na kolejny rok

Ale nie samym Natus Vincere człowiek żyje. Warto będzie śledzić również poczynania BDS Esport, które obecnie posiada dokładnie tyle samo punktów, co Saves i spółka. Przed nami bowiem prawdziwe derby Francji, w których trakcie BDS podejmie TrainHard eSport. Będzie to jeden z tych ciekawych pojedynków, które są efektem ogromnego spłaszczenia tabeli we wczesnej fazie sezonu. Tuż obok siebie w stawce znajdują się przecież Rogue i Virtus.pro, które stoczą bezpośredni pojedynek. Podobnie wygląda sytuacja wspomnianego już G2 oraz Cowany Gaming, a także nadal czekających na pierwsze zwycięstwo Teamu Empire oraz Teamu Vitality. W przypadku tego ostatniego duetu możemy mieć pewność, że ktoś w końcu zaliczy premierową wygraną.

Harmonogram trzeciej kolejki prezentuje się następująco:

29 marca
18:00 Rogue vs Virtus.pro BO1
19:15 Team Empire vs Team Vitality BO1
20:30 TrainHard eSport vs BDS Esport BO1
21:45 Cowana Gaming vs G2 Esports BO1
23:00 Team Secret vs Natus Vincere BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Pierwszy etap European League 2021 potrwa do 25 kwietnia i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza 4. kolejka ESL Mistrzostw Polski. AGO i Illuminar wysuną się na czoło?

Gdy lidera nie ma, inni harcują? Przekonamy się, bo dotychczas przewodzące tabeli ESL Mistrzostw Polski Anonymo Esports do gry wejdzie dopiero jutro....