STS
fot. materiały prasowe

Czy gracze Anonymo odbiją się od dna? Przed nami druga runda Wielkiego Finału Ultraligi TFT

Dziś rozpoczyna się European Masters, czyli jeden z ważniejszych turniejów dla fanów League of Legends ze Starego Kontynentu. Jednym okiem warto mieć również na uwadze rozgrywki Ultraligi – nie te LoL-owe, bo te dobiegły już końca, ale w Teamfight Tactics. Tam stawką także jest udział na europejskich zawodach, a pierwszy sezon rodzimych zmagań wkroczył już w decydującą fazę i niewykluczone, że już dziś poznamy pierwszych graczy, którzy zapewnią sobie miejsce na Star Cup TFT… lub pożegnają się z nadzieją na udział w tych zawodach.

W najgorszej na chwilę obecną sytuacji znajdują się zawodnicy Anonymo Esports, czyli Szymon „shreddin” Jakubowski, Nadim „Lelouch” Maani oraz Adam „Jotosha” Kozierowski. Ta trójka znajduje się na miejscach 6-8., czyli najniższych możliwych w zestawieniu. Co prawda różnica między nią a dwoma wyżej usytuowanymi zawodnikami nie jest tak wielka, ale żeby wydostać się z dolnej połowy i wciąż zachować szanse na Star Cup musi ona pokazać się dziś z lepszej strony. Szczególnie Jotosha, który ma obecnie na koncie tylko trzynaście oczek, nie wliczając w tego logo jego drużyny.

W znacznie bardziej komfortowej sytuacji przed startem drugiej rundy zmagań jest Kacper „Shircane” Piśniak, czyli aktualny lider klasyfikacji. Dwie wygrane i jedno srebro w pierwszej kolejce dało mu 23 punkty i choć jedna z potyczek poszła kompletnie nie po myśli zawodnika devils.one, to z łącznie 25 oczkami jego zadaniem będzie obrona pierwszej lokaty zamiast walki o nią. Zepchnąć go z tronu spróbują Mateusz „Kropekpobyku” Kuziara oraz Bartłomiej „Zbrojson” Zbroja, którym również udało się przekroczyć próg 20 punktów w poprzedniej kolejce, aczkolwiek reprezentant x-kom AGO dokonał tego rzutem na taśmę.

Pełna klasyfikacja przed startem drugiej kolejki Wielkiego Finału Ultraligi TFT:

# Gracz Punkty
1. Shircane 25
2. Kropekpobyku 22
3. Zbrojson 21
4. Aki 17
5. Sage 17
6. shreddin 15
7. Lelouch 14
8. Jotosha 13

Dzisiaj również czekają nas cztery mecze, a pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisję ze wszystkich spotkań znajdziecie na kanałach Polsat Games zarówno w telewizji, jak i w internecie na Twitchu i YouTube.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polish F1 Series pozostaje w Azji – dziś na tapecie Wietnam

Polish F1 Series kontynuuje podróż po krajach azjatyckich. Tydzień temu uczestnicy ligi wirtualnie odwiedzili Bahrajn, a areną ich dzisiejszych zmagań...