STS
fot. Riot Games

Ultraliga TFT: Jotosha z impetem odbija się od dna, Zbrojson wypada z top 4

Druga kolejka Wielkiego Finału Ultraligi Teamfight Tactics zakończona. Wczoraj odbyły się kolejne cztery mecze w ramach ostatniego etapu rozgrywek, które przyniosły kilka znaczących roszad w klasyfikacji. Szczególnie w jej dolnych rejonach, z których wydostał się Adam „Jotosha” Kozierowski.

Po pierwszej kolejce reprezentant Anonymo Esports zamykał tabelę z 13 punktami, ale w drugiej kolejce ani jednego meczu nie zakończył w dolnej połowie, a do tego zdobył dwa srebra. W efekcie niemal potroił swój dorobek punktowy i powędrował prosto na czwartą lokatę, dzięki czemu jego szanse na awans do Star Cup TFT znacząco wzrosły. Z takiego obrotu spraw z pewnością zadowolony nie jest Bartłomiej „Zbrojson” Zbroja, który, choć wygrał z Jotoshą w trzecim poniedziałkowym meczu, to w pozostałych poradził sobie znacznie gorzej, dopisując do swojego dorobku łącznie tylko 14 oczek.

Razem ze sporym awansem Jotoshy nowy zawodnik musiał zająć niechlubną ósmą pozycję w zestawieniu. Nieszczęśnikiem tym został Szymon „shreddin” Jakubowski – poza ostatnim wczorajszym starciem kolejny z podopiecznych Anonymo odpadał jako jeden z pierwszych graczy i w efekcie powiększył swoje konto tylko o dwanaście oczek. Tym samym traci do czwartego miejsca już dziesięć punktów i wywalczenie sobie awansu na Star Cup będzie trudnym zadaniem – nie wspominając o samym mistrzostwie rozgrywek, które wydaje się być możliwe już tylko w teorii.

Rezultaty poszczególnych potyczek oraz suma punktów po tej kolejce:

# Gracz Po 1. kolejce Mecz 2–1 Mecz 2–2 Mecz 2–3 Mecz 2–4 Suma po 2. kolejce
1. Shircane 25 pkt 8 pkt 8 pkt 1 pkt 3 pkt 45 pkt
2. Kropekpobyku 22 pkt 4 pkt 6 pkt 3 pkt 4 pkt 39 pkt
3. Aki 17 pkt 7 pkt 5 pkt 4 pkt 6 pkt 39 pkt
4. Jotosha 13 pkt 5 pkt 7 pkt 7 pkt 5 pkt 37 pkt
5. Zbrojson 21 pkt 1 pkt 4 pkt 8 pkt 1 pkt 35 pkt
6. Sage 17 pkt 6 pkt 3 pkt 6 pkt 2 pkt 34 pkt
7. Lelouch 14 pkt 3 pkt 2 pkt 5 pkt 8 pkt 32 pkt
8. shreddin 15 pkt 2 pkt 1 pkt 2 pkt 7 pkt 27 pkt

Trzecia i zarazem ostatnia kolejka Wielkiego Finału Ultraligi TFT zostanie rozegrana już w przyszły poniedziałek. Po jej zakończeniu nie będzie już żadnych wątpliwości odnośnie do tego, kto zajmie pierwsze miejsce na sam koniec rywalizacji oraz kto będzie reprezentował Polskę na Star Cup TFT. Powtórki wszystkich wczorajszych meczów możecie znaleźć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MAD Lions znowu w akcji. Dziś zagrają też m.in. AGO i Anonymo

O ile poniedziałek był raczej spokojny jeżeli chodzi o zmagania Polaków na międzynarodowej arenie CS:GO, tak we wtorek dziać się będzie już znacznie w...