Na sam koniec długiego dnia w play-inach wiosennej edycji European Masters 2021 Illuminar Gaming musiało się zmierzyć z White Dragons. Kiedy te dwie ekipy spotkały się ze sobą wczoraj, o mały włos mecz nie wymknął się Polakom spod kontroli, ale ostatecznie udało im się dopiąć swego. Teraz drużyna Mateusza „Czajka” Czajki aby przypieczętować awans z grupy na pierwszej lokacie, musiała powtórzyć swój wyczyn. I tak też się stało! W bitwie o awans do turnieju głównego IHG pojutrze powalczy z Vitality.Bee lub Fnatic Rising.

Illuminar Gaming 1:0 White Dragons
Melonik
Sion
Aziado
Gnar
papatabachi
Nidalee
LeChase
Hecarim
Czajek
Yone
Xaky
Orianna
Odi11
Kai'sa
Alternative
Senna
Czypsy
Rell
SLAYER
Tahm Kench

Zanim przelała się pierwsza krew, drużyna z Portugalii zapewniła sobie piekielnego smoka. Spotkanie rozpoczęło się więc w bardzo spokojnym tonie. Eliminacji doczekaliśmy się dopiero w 11. minucie. Nagroda powędrowała na konto Wojciecha „papatabachiego” Kruza. IHG musiało jednak w tej akcji poświęcić życie swojego wspierającego. Kacper „Czypsy” Zaparucha szybko jednak odbił się, pomagając na górnej alejce swojemu toplanerowi. W trakcie tej akcji polski leśnik zgarnął kolejne zabójstwo.

Przewaga w złocie zaczęła jednak rosnąć na korzyść White Dragons. Stało się to między innymi dzięki przejęciu przez skład z Półwyspu Iberyjskiego smoków oraz Herolda. To sprawiło, że IHG musiało podjąć walkę o kolejnego stwora. Podczas bitwy w rzece Czypsy popisał się świetną inicjacją, czym umożliwił kradzież drake'a oraz eliminację wszystkich rywali.

W 23. minucie Illuminar odebrało swoim przeciwnikom jakąkolwiek nadzieję na zwycięstwo. Dawid „Melonik” Ślęczka świetnie rozpoczął walkę swoją Niepowstrzymaną Rzezią, a jego drużyna wyeliminowała prawie wszystkich zawodników White Dragons. Dzięki temu IHG mogło zwrócić się w stronę Barona Nashora, co przesądziło już o losach rozgrywki.

Tym samym podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego wygrali spotkanie w 31. minucie z rezultatem  i zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w grupie. Awans z drugiej lokaty wywalczyło sobie natomiast G2 Arctic Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika.

Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: