STS
fot. DreamHack/Alex Maxwell

Zawieszony za molestowanie seksualne gracz przedterminowo powraca do składu Sharks

Wczoraj Sharks Esports pożegnało wieloletniego reprezentanta, Raphaela „exita” Lacerdę, który przeniósł się do lokalnego rywala, MIBR. Wobec tego w składzie Rekinów powstał wakat, który udało się wypełnić bez osłabiania innej formacji. CZYTAJ TEŻ: MIBR z receptą na kryzys? exit dołącza do składu jako szósty gracz Do podstawowej piątki Sharks ponownie wskoczył bowiem Filipe „pancc” Martins, […]

Wczoraj Sharks Esports pożegnało wieloletniego reprezentanta, Raphaela „exita” Lacerdę, który przeniósł się do lokalnego rywala, MIBR. Wobec tego w składzie Rekinów powstał wakat, który udało się wypełnić bez osłabiania innej formacji.

CZYTAJ TEŻ:
MIBR z receptą na kryzys? exit dołącza do składu jako szósty gracz

Do podstawowej piątki Sharks ponownie wskoczył bowiem Filipe „pancc” Martins, a więc gracz, pod którego adresem w styczniu padły zarzuty dotyczące molestowania seksualnego. Zawodnik nie schował głowy w piasek, przyznając się do winy i wyrażając skruchę, natomiast i tak musiał doświadczyć skutków niegodziwego zachowania. Wkrótce po publikacji swojego oświadczenia Martins został zawieszony przez brazylijską organizację oraz skierowany na leczenie. Do drużyny miał powrócić w okresie od czterech do sześciu miesięcy, co miało być poprzedzone wystawieniem pozytywnej opinii przez specjalistę. Nie minęły jednak trzy miesiące, a klub przywrócił pancca do łask, czym zbulwersował nie tylko regionalną społeczność. Komentujący zwracają uwagę między innymi na moment podjęcia decyzji, zbiegający się z utratą ważnego ogniwa składu, jakim był exit. Przypadek czy celowe działanie? To już pozostawiamy do własnej interpretacji.

W związku z postępami i zaangażowaniem pacjenta w terapię, rekomenduję jego powrót do normalnej aktywności zawodowej w połączeniu z kontynuacją leczenia psychologicznego – tak brzmi fragment raportu sporządzonego przez Nathalię Henriques, psycholog, która współpracowała ze strzelcem w czasie zawieszenia. Na tej podstawie organizacja postanowiła skrócić karencję swojego podopiecznego, jednocześnie nie wycofując się z innych nałożonych na niego sankcji. 23-latek w dalszym ciągu nie będzie pobierał pełnej pensji, a jej część nadal będzie przelewana na konto instytucji społecznych. Ponadto pancc będzie pozostawał pod opieką terapeuty, uczestnicząc w sesjach twarzą w twarz lub na odległość.

Skład Sharks prezentuje się następująco: 

  • Jhonatan „jnt” Silva
  • Lucas „Lucaozy” Neves
  • Antonio „realziN” Oliveira
  • Romeu „zevy” Rocco
  • Filipe „pancc” Martins
  • Hélder „coachi” Sancho – trener
  • Leonardo „leo_drk” Oliveira – ławka rezerwowych
  • Luca „Luken” Nadotti – ławka rezerwowych
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze Winstrike jednostronnie wypowiedzieli umowy z organizacją

Zaskakujące wieści płyną do nas z Europy Wschodniej. Otóż dziś rozeszły się drogi Winstrike Teamu oraz podległego mu dotychczas składu CS:GO. Co cieka...