Choć dziś przypada pierwszy dzień kwietnia, nie wszystkim polskim zespołom po zmaganiach na arenie międzynarodowej jest do śmiechu. W zasadzie jedyną w pełni krajową piątką CS:GO, która ma tego dnia powody do świętowania, jest Anonymo Esports.

Janusz "Snax" Pogorzelski i kompani uciekli spod topora, gdyż w rozpoczętym w samo południe starciu z Sangal Esports okazali się lepszą drużyną, a to oznaczało, że polska formacja w dalszym ciągu może snuć marzenia o końcowym triumfie w trzeciej edycji Snow Sweet Snow. Na początek naszym rodakom przyszło jednak uznać wyższość rywala na Nuke'u, co mocno skomplikowało zadanie. Niemniej w kolejnych dwóch odsłonach czwartkowej potyczki Anonimowi byli stroną dominującą, odwracając losy rywalizacji w formacie BO3. Dzięki tej wygranej Anonymo legitymuje się bilansem 2-2 i już jutro powalczy o awans do fazy pucharowej zawodów.

Swojej przygody ze SSS3 nie skończyła Wisła All iN! Games Kraków, bowiem skończyć dziś po prostu nie mogła. Biała Gwiazda miała wszakże margines błędu, z którego skorzystała dzisiejszego popołudnia. Reprezentanci krakowskiego klubu sportowego nie byli bowiem w stanie postawić się dobrze dysponowanemu Tricked Esports. Duński skład przez większość czasu kontrolował wydarzenia na serwerze i pokonał Polaków 2:0. Dzięki temu Skandynawowie mogą już w spokoju czekać na rywali w fazie play-off, natomiast Wisła musi stoczyć (i wygrać) jeszcze jeden bój, by również zapewnić sobie przepustki do decydującej części imprezy.

Ostatnim spotkaniem z udziałem Polaków, którego nie zdążyliśmy jeszcze omówić, był mecz x-kom AGO z MAD Lions. Serca kibiców znad Wisły były zatem rozdarte – z jednej strony serwera zameldowała się w pełni polska formacji, z drugiej ekipa Filipa "tudsona" Tudeva kierowana przez Jakuba "kubena" Gurczyńskiego. I to właśnie druga z wymienionych drużyn miała okazję do świętowania, choć do Wielkanocy jeszcze kilka dni. MAD Lions postawiło AGO trudne warunki, którym Jastrzębiom było niezwykle trudno sprostać. Nic zatem dziwnego, że to Lwy od samego początku gry przeważały, a finalnie odniosły dwa triumfy w takim samym rozmiarze – 16:9. Oznaczało to, że Damian "Furlan" Kisłowski i partnerzy muszą porzucić marzenia o wygranej w Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 1 po zaledwie dwóch rozegranych starciach.

Wyniki dzisiejszych międzynarodowych meczów Polaków w CS:GO:

1 kwietnia
12:00 Anonymo Esports 2:1 Sangal Esports Nuke 13:16
Inferno 16:5
Vertigo 16:9
14:00 x-kom AGO 0:2 MAD Lions Inferno 9:16
Dust2 9:16
15:00 Wisła All iN! 0:2 Tricked Esport Dust2 11:16
Inferno 10:16