STS
fot. Polska Liga Esportowa

PLE poszerza się o VALORANTA. W rozgrywkach wezmą udział polskie i europejskie zespoły

Polska Liga Esportowa postanowiła rozszerzyć swoją działalność o kolejny tytuł. Poza rozgrywkami Counter-Strike: Global Offensive w najbliższym czasie będziemy mogli śledzić poczynania zespołów w VALORANT. Łącznie osiem ekip weźmie udział w walce o pulę 25 000 złotych.

Europejskie i polskie drużyny w turnieju PLE

PLE.GG: VALORANT NATIONS CIRCUIT − taką nazwę będzie nosił pierwszy sezon rozgrywek przygotowanych przez PLE we współpracy z Riot Games. Start przewidywany jest na kwiecień, a w najbliższym czasie poznamy dokładną datę rozpoczęcia zmagań. Tajemnicą pozostają nadal drużyny, które wezmą udział w turnieju. Organizatorzy zdecydowali, że połowa miejsc zostanie wypełniona zespołami z Europy, do których powędrują zaproszenia, natomiast drugą część stworzą najlepsze ekipy z rodzimego podwórka, również na podstawie inwitacji.

Format i przebieg rozgrywek jest ściśle określony. Planowane jest przeprowadzenie siedmiu kolejek fazy zasadniczej, które zostaną zwieńczone finałami. Spotkania mają odbywać się w każdy weekend, gdzie w soboty będziemy mogli oglądać po dwa starcia − odpowiednio o 18:00 i 21:00, z kolei w niedziele czekają nas po trzy pojedynki, startujące już o 15:00. Każdy z meczów odbędzie się w systemie BO3, co zapewni nam kilka godzin dobrej zabawy.

− Jako fan gier FPS niezmiernie się cieszę, że VALORANT zagości w harmonogramie Polskiej Ligi Esportowej. Riot Games doskonale rozumie specyfikę gier esportowych, dlatego wierzę, że PLE.GG: VALORANT NATIONS CURCUIT będzie chętnie oglądanym turniejem na kanałach Polskiej Ligi Esportowej. Szczególnie, że zobaczymy tutaj starcia najlepszych polskich drużyn z ich odpowiednikami z regionu Eastern Europe.  Będzie komu kibicować! − komentuje Adam „destru” Gil, Head of Esport PLE.

Wszystkie pojedynki będzie można oglądać na oficjalnym kanale Polskiej Ligi Esportowej w serwisie Twitch. Za mikrofonem zasiądą Krystian „Terp” Terpiński, Dominik „Nero” Dąbrowski oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk, czyli trójka, która dotychczas angażowała się komentowanie m.in. Valorant Champions Tour. Dodatkowo usłyszymy również Radka „Mad1” Florkowskiego czy Tomasza „TheFakeOne’a” Milaniuka.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot Games powalczy z osobami ustawiającymi mecze w Wild Rift

Riot Games ogłosiło, że podejmie działania w sprawie nielegalnego ustawiania meczów i tzw. wymiany zwycięstw w League of Legends: Wild Rift. Ukarani m...