Mamy dobre wiadomości dla fanów polskich drużyn CS:GO przed świętami! Dwie krajowe piątki – Wisła All iN! Games Kraków oraz Anonymo Esports – zagrają w fazie pucharowej internetowego turnieju Sweet Snow Sweet 3.

Oba nadwiślańskie składy grały dziś o wszystko, wszak piątkowego popołudnia do walki przystąpiły drużyny legitymujące się bilansem 2-2 w rozgrywkach. Miejsca na błędy zatem nie było, ale dla Białej Gwiazdy nie stanowiło to większego problemu. Reprezentanci krakowskiego klubu sportowego pewnie pokonali EXTREMUM, oddając na przestrzeni całej serii tylko 19 rund rywalom. Spotkanie bez wątpienia ułożył triumf na Duście2, który był wyborem przeciwnika. Napędzona tym sukcesem Wisła poszła za ciosem i postawiła kropkę nad i na Trainie. W play-offach już w ten poniedziałek Polacy zagrają z Nordavind.

Radość swoim kibicom, jak zostało już nadmienione, przysporzyło także Anonymo. Janusz "Snax" Pogorzelski i spółka zagrali jednak zupełnie inne spotkanie niż to z udziałem zawodników Wisły All in!. Trident Clan postawił wszak dużo trudniejsze warunki, ba, wygrał w bardzo okazałym stylu na Trainie. Porażka na pociągowej mapie najwyraźniej podziałała mobilizująco na polski zespół, bo ten sprawiał już dużo lepsze wrażenie w trakcie kolejnych dwóch potyczek. Decydujące starcie na Inferno rozstrzygnęło się jednak dopiero po 30 rundach, więc można powiedzieć, że w kluczowym momencie dla tej konfrontacji szczęście sprzyjało naszym rodakom. Ci w Lany Poniedziałek zagrają w kolejnym etapie turnieju ze SKADE.

To jednak nie wszystkie dzisiejsze mecze z udziałem naszych reprezentantów. Na serwerze wieczorem pojawiło się chociażby MAD Lions Filipa "Tudsona" Tudeva. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego stoczyli pasjonującą batalię ze Sprout w ramach Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 1, jednak ostatecznie to przeciwnik miał powody do celebracji. Nie tylko z uwagi na samą wygraną, ale również z powodu awansu do fazy pucharowej imprezy. Ponadto w akcji obserwowaliśmy też Club Brugge eSports, czyli drużynę Mateusza "n0tice'a" Wolniaka i Mateusza "matty'ego" Kołodziejczyka. Belgijsko-polski kwintet przegrał z mCon esports w górnej drabince Elite Series 2021 Spring Split. Margines błędu został więc wyczerpany, ale zespół dwóch Polaków nadal zostaje w grze o kwalifikację na European Development Championship.

Wyniki dzisiejszych najważniejszych meczów Polaków w CS:GO:

2 kwietnia
12:00 Wisła All iN! 2:0 EXTREMUM Dust2 16:11
Train 16:8
15:00 Anonymo Esports 2:1 Trident Clan Train 6:16
Overpass 16:10
Inferno 16:14
17:00 MAD Lions 1:2 Sprout Inferno 7:16
Nuke 16:14
Dust2 14:16
18:00 Club Brugge eSports 1:2 mCon esports Vertigo 16:7
Train 12:16
Dust2 6:16