STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Saves i spółka podejmą Virtus.pro. Czy zespół Polaka sięgnie po czwarte zwycięstwo w EUL?

W trakcie trzech kolejek European League 2021 tylko dwóm formacjom udało się zachować status niepokonanych. Są to BDS Esport oraz Natus Vincere, którego barw na co dzień broni Szymon „Saves” Kamieniak – czy dziś duet ten przedłuży swoje zwycięskie serie? W przypadku NAVI przekonamy się o tym już po godzinie 19:15, bo właśnie wtedy Saves […]

W trakcie trzech kolejek European League 2021 tylko dwóm formacjom udało się zachować status niepokonanych. Są to BDS Esport oraz Natus Vincere, którego barw na co dzień broni Szymon „Saves” Kamieniak – czy dziś duet ten przedłuży swoje zwycięskie serie?

W przypadku NAVI przekonamy się o tym już po godzinie 19:15, bo właśnie wtedy Saves i spółka zameldują się na serwerze, by zmierzyć się z Virtus.pro. A warto zaznaczyć, że Virtusi bardzo słabo weszli w nowy sezon i już teraz mają na swoim koncie dwie porażki, a jedyne zwycięstwo, po jakie udało im się sięgnąć, odniesione zostało dopiero po dogrywce. To wszystko sprawia, że obecnie rosyjsko-estoński skład okupuje przedostatnią lokatę, wyprzedzając tylko Team Empire. W tych okolicznościach trudno nie uznać Natus Vincere za faworyta poniedziałkowej potyczki – zwłaszcza że drużyna Polaka ma z VP rachunki do wyrównania po styczniowej porażce w meczu o trzecie miejsce EUL 2020.

CZYTAJ TEŻ:
Saves: Myślę, że zostanę w NAVI przynajmniej na kolejny rok

Kilka godzin później na serwerze pojawi się też wspomniane BDS, którego rywalem będzie mogący pochwalić się nieco tylko lepszą od Virtusów dyspozycją Team Secret. W międzyczasie do gry przystąpi także G2 Esports. Podopieczni Thomasa „Shas[O]Udasa” Lee czają się za plecami liderującej dwójki i w przypadku potknięcia któregokolwiek z rywali sami mogą wspiąć się na szczyt – aczkolwiek sami będą musieli poradzić sobie z Teamem Vitality. Sporo do udowodnienia ma natomiast Rogue, które tydzień temu rozgromiło Virtus.pro i teraz spróbuje dokonać tego samego podczas starcia z Empire. Dzień zakończy z kolei bezpośredni bój stoczony pomiędzy dwoma debiutantami, czyli Cowaną Gaming i TrainHard eSport.

Harmonogram czwartej kolejki prezentuje się następująco:

5 kwietnia
18:00 Rogue vs Team Empire BO1
19:15 Virtus.pro vs Natus Vincere BO1
20:30 G2 Esports vs Team Vitality BO1
21:45 BDS Esport vs Team Secret BO1
23:00 Cowana Gaming vs TrainHard eSport BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Pierwszy etap European League 2021 potrwa do 25 kwietnia i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NEO TaZ CS:GO

Podium ESL Mistrzostw Polski powalczy o kolejne ligowe punkty

Święta, nie święta, ale ligę grać trzeba. Przed nami kolejna kolejka ESL Mistrzostw Polski w CS:GO, czyli też kolejna okazja, by zmienić swoją pozycję...