STS
fot. Riot Games/David Lee

Perkz, ZywOo i MATUMBAMAN na liście 30 Under 30 magazynu Forbes

Od kilku lat magazyn Forbes publikuje listę 30 Under 30. Jej zadaniem jest wyróżnienie osób przed 30. rokiem życia, które są np. wpływowe w danej dziedzinie życia lub w znacznym stopniu przyczyniły się do jej spopularyzowania. A piszemy o tym nie bez powodu, bo w tegorocznej odsłonie znalazło się miejsce także dla esportowych akcentów.

Esportowcy wyróżnieni przez Forbes wraz z postaciami pokroju Rashforda

Wśród ludzi, na których uwagę zwróciło amerykańskie pismo, znaleźli się bowiem m.in. reprezentant dywizji League of Legends w Cloud9, Luka „Perkz” Perković, Mathieu „ZywOo” Herbaut z ekipy Counter-Strike’a w Teamie Vitality, a także Lasse Aukusti „MATUMBAMAN” Urpalainen, czyli członek składu Doty 2 w Teamie Secret. Trio to umieszczone zostało w zdecydowanie niebanalnym gronie, bo poza nimi w kategorii „sport i gry” wyróżnienia otrzymali również napastnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii w piłce nożnej, Marcus Rashford, a także druga rakieta świata według rankingu ATP, Daniil Medvedev.

Na tym powiązania z esportem się nie kończą, bo Forbes zwróciło uwagę również na Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza z ekipy CS:GO w Astralis. Ten znalazł się na liście 30 Under 30 już rok temu, teraz zaś wraz z Luką Dončiciem, koszykarzem z NBA, oraz Adą Hegerberg, zdobywczynią Złotej Pilki dla najlepszej piłkarski na świecie, umieszczono go w tzw. All-Star Alumni, czyli grupie osób, które spośród wszystkich wybranych przed rokiem w największym stopniu spełniły pokładane w nich oczekiwania.

Pełną europejską listę 30 Under 30 w kategorii „sport i gry” znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polski zespół CS-a znowu na IEM-ie? Ruszają otwarte eliminacje do Intel Extreme Masters Summer

Na początku roku emocjonowaliśmy się występem Wisły All iN! Games Kraków na Intel Extreme Masters Katowice 2021. Ten był co prawda dość krótki, ale wz...