To był udany dzień dla graczy Anonymo Esports. Polska formacja walczyła w European Development Championship 3 z nożem na gardle, ale najwyraźniej takie położenie tylko zmotywowało ekipę Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego do pracy, bo ta triumfowała w dwóch spotkaniach i w tych okolicznościach wywalczyła awans do fazy pucharowej imprezy.

Wczoraj nasza krajowa piątka poległa w meczu otwarcia grupy A z Trident Clan, co niezwykle skomplikowało zadanie 46. siły świata. Ta bowiem nie mogła pozwolić sobie na kolejny błąd, bo ten oznaczałby koniec przygody w turnieju. I takowego błędu nie popełniła. W samo południe nadwiślański skład przystąpił do rywalizacji z 100PingGods – ekipą złożoną z samych Kazachów. Na Nuke'u Polacy triumfowali do sześciu, ale później sporo namęczyli się na Inferno, by ostatecznie sięgnąć po wygraną. Dzięki temu Anonymo mogło wziąć rewanż na reprezentantach Trident, którzy zaś w meczu wygranych ulegli Endpoint. Tym razem to nasi rodacy byli górą, choć łatwo nie było – pierwsza potyczka zakończyła się po 30 rundach, druga zaś liczyła dwa pojedynki mniej. Niemniej obie mapy spajał jeden bardzo istotny fakt – decydujące słowo należało do Pawła "innocenta" Mocka i kompanów.

Warto wspomnieć także o jeszcze jednym (a właściwie dwóch) polskim akcencie tego czwartkowego wieczoru. Club Brugge eSports reprezentowane przez Mateusza "matty'ego" Kołodziejczyka oraz Mateusza " n0tice'a" Wolniaka również może mieć powody do zadowolenia. Ekipa dwójki naszych rodaków triumfowała nad holenderskim 4Elements w finale dolnej drabinki Elite Series Spring Split 2021. Dzięki temu międzynarodowa ekipa ma już zapewniony udział przynajmniej w zamkniętych kwalifikacjach do European Development Championship 4, a o bezpośredni awans, jak i przeszło 3,5 tysiąca dolarów, zawalczy w wielkim finale z mCon za tydzień.

Wyniki dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

8 kwietnia
12:00 Anonymo Esports 2:0 100PingGods Nuke 16:6
Inferno 16:14
15:00 Anonymo Esports 2:0 Trident Clan Mirage 16:14
Nuke 16:12
19:00 Club Brugge eSports 2:0 4Elements Esports Train 16:3
Vertigo 16:7