STS
fot. Riot Games/David Lee

Dziś finał LCK. Czy w Korei będziemy mieć nowego mistrza LoL-a?

Przed nami weekend, w którym wiele światowych lig wyłoni swojego mistrza wiosennej edycji rozgrywek. W ramach bieżącego splitu League of Legends Champions Korea nasze oczekiwania na triumfatora zakończą się w okolicach popołudnia. O miano najlepszej drużyny LoL-a z Korei powalczą dwa najwyżej notowane zespoły sezonu regularnego – DWG KIA oraz Gen.G Esports.

DWG znów zostanie koreańskim mistrzem LoL-a?

Aktualny mistrz świata LoL-a to bez dwóch zdań największy faworyt do zdobycia pierwszej lokaty. Poza zwycięstwem turnieju światowego o najwyższej randze, warto przypomnieć, że DWG KIA będzie próbowało obronić tytuł zdobyty w sezonie letnim zeszłego roku. Historia jednak nie zawsze zatacza koło, a niesamowicie istotne są też bieżące fakty. Te natomiast stawiają DWG w bardzo jasnym świetle. Heo „ShowMaker” Su i spółka mają na koncie już triumf w trakcie fazy zasadniczej, w której trakcie wypuścili z rąk zaledwie dwie serie. Równo tydzień temu zespół pokonał Hanwha Life Esports w drugiej rundzie drabinki play-off LCK, z której DWG zaczynało swoją przygodę. Mimo wyniku 3:0 na korzyść złotych medalistów Worlds 2020 formacja Jeonga „Chovy’ego” Ji-hoona obnażyła słabe strony rywala.

Gen.G idealnym zespołem do zdetronizowania króla.

Wydawałoby się, że w wiosennej odsłonie LCK DWG KIA bez większego trudu zachowa status mistrza. Wszak 16 na 18 rozegranych serii padło łupem najlepszej ekipy League of Legends świata. Z odsieczą przychodzą jednak Park „Ruler” Jae-hyuk i jego towarzysze. Gen.G podczas sezonu regularnego było w stanie ograć swoich dzisiejszych oponentów, co pokazuje, że w teorii nieskazitelny wręcz zespół ma jednak kilka wad. Wracając jeszcze do potyczki z HLE, największe kłopoty DWG ujawniały się we wczesnym etapie rozgrywki, a to może zostać sprytnie wykorzystane przez wicemistrzów części zasadniczej. Generation Gaming ma za sobą również bardzo udany pojedynek w play-offach. Finaliści w wyśmienitym stylu rozprawili się z T1, które nie znalazło pomysłu na powstrzymanie piątki z Rulerem na czele.

Zbierając to wszystko w całość, okazuje się, że ostateczne starcie tych ekip LoL-a wcale nie musi być występem jednego aktora, którym w tym wypadku miałoby być DWG KIA. Sobotni poranek zapowiada się niezwykle ekscytująco, a my wszyscy liczymy na kawał dobrego League of Legends. Patrząc jednak na obydwie formacje, prawdopodobnie nie mamy się czego obawiać.

Sobota, 10 kwietnia
10:00 DWG KIA vs Gen.G Esports BO5

Drabinka play-offów LCK 2021 Spring:

Runda 1 Runda 2 Finał
Środa, 31 marca Sobota, 3 kwietnia
Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 3 WYBÓR – DWG KIA DWG KIA 3
NS RedForce 2 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 0 Sobota, 10 kwietnia
DWG KIA 0
Czwartek, 1 kwietnia Niedziela, 4 kwietnia Gen.G Esports 0
T1 3 Gen.G Esports 3
DRX 1 T1 0

Transmisja z finałowego spotkania wiosennej edycji LCK będzie dostępna na kanale ligi na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos G2 Esports LEC

LEC: Koniec hegemonii G2? Postara się o to Rogue

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Przysłowie to nieraz odnajduje swoje urzeczywistnienie w dzisiejszym świecie i nie inaczej jest tym razem, bowi...