Około miesiąc temu Tyson "TenZ" Ngo został awaryjnie ściągnięty do składu VALORANTA w Sentinels i to mimo faktu, że kilka tygodni wcześniej Kanadyjczyk zapowiedział, że kończy zawodową karierę gracza. Teraz amerykańska organizacja walczy o przedłużenie udanej jak dotąd współpracy z 19-letnim strzelcem.

CZYTAJ TEŻ:
Pokłosie afery z sinatraą – TenZ wznawia karierę i dołącza do Sentinels

TenZ trafił do Sentinels jak stand-in zaraz po wybuchu afery związanej z oskarżeniem Jaya „sinatryy” Wona o napastowanie byłej partnerki. Na czas trwania śledztwa Riot Games postanowiło zawiesić gracza, co oczywiście stało się niemałym problemem dla przymierzającej się do występu w VCT 2021 Stage 1: North America – Masters formacji. Nie ma jednak tego, co by na dobre nie wyszło i ze wsparciem Ngo piątka zza oceanu sięgnęła po mistrzostwo, triumfując 3:0 w finale przeciwko FaZe Clanowi. Po takim obrocie spraw nie może zatem dziwić, że włodarzom organizacji zależy na przedłużeniu wypożyczenia kanadyjskiego zawodnika.

Jak podaje portal Daily Esports Sentinels prowadzą rozmowy z Cloud9 na temat dalszego korzystania z usług nastoletniego gracza. Ten wprawdzie nie jest związany z żadną z dywizji C9, ale figuruje jako streamer ekipy. W związku z tym na razie w grę wchodzą przede wszystkim kolejne miesiące wypożyczenia z opcją późniejszego wykupu. Tu pojawia się jednak największy problem, bo według nieoficjalnych informacji koszt takiej inwestycji może w tym momencie opiewać nawet na 5 milionów dolarów. Wcześniej, jeszcze przed startem kwalifikacji do VCT Stage 2, mówiono za to, że Cloud9 może oddać TenZa za około 2 miliony. Trudno zatem wyrokować, czy Sentinels będzie w stanie wyłożyć tyle gotówki na stół.

Jeśli transfer TenZa dojdzie do skutku, skład Sentinels w VALORANTA będzie wyglądał następująco:

  • Tyson "TenZ" Ngo
  • Shahzeb "ShahZam" Khan
  • Hunter "SicK" Mims
  • Jared "zombs" Gitlin
  • Michael "dapr" Gulino